قرص یاز و چاقی

پزشکی :

قرص‌های پیشگیری از بارداری به عنوان یکی از موثرترین روش‌های اثبات شده در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

50 سال از ورود این قرص‌ها به بازار می‌گذرد و امروزه انواع و اقسام قرص‌های پیشگیری از بارداری عرضه می‌شوند که نسبت به انواع اولیه نوع و میزان هورمون‌هایش عوض شده‌اند تا تحمل آن برای مصرف‌کننده راحت‌تر باشد.

در ضمن، قرص‌های جدید عارضه‌هایی چون حالت تهوع و دیگر موارد را کمتر دارند. مصرف قرص می‌تواند تا 99 درصد از باردارشدن فرد جلوگیری کند.

یکی از محاسن استفاده از قرص‌های پیشگیری از بارداری این است که باعث نازایی نمی‌شود و برخلاف تصور عامه که می‌گویند نازایی می‌آورد کاملا از این قضیه مبراست.

این روش بهترین توصیه و مناسب‌ترین گزینه‌ای است که ما به زوج‌های جوان تازه ازدواج کرده پیشنهاد می‌کنیم.

به دلیل اینکه آنها به محض قطع قرص می‌توانند باردار شوند. دلیل این مدعا هم مواردی است که خانم اظهار می‌کند 2 یا 3 شب قرص خود را فراموش کرده و حالا باردار شده است. یعنی به محض قطع مصرف، مقدار هورمون موثر (که مانع بارداری می‌شود) از خون پاک شده و تخمک‌گذاری انجام می‌شود و بارداری رخ می‌دهد.

اما دلیل اینکه باورهای نادرستی در مورد قرص ضدبارداری و نازایی وجود دارد این است که چون اکثر خانم‌ها بلافاصله پس از ازدواج و شروع رابطه جنسی به‌عنوان روش پیشگیری، مصرف قرص را شروع می‌کنند و هیچ اطلاع یا ارزیابی از باروربودن یا نبودن خود ندارند، پس از قطع مصرف قرص و تلاش برای بارداری، عدم موفقیت در باروری را به قرص نسبت می‌دهند؛

در حالی که قرص‌ها به هیچ‌وجه چنین عارضه‌ای ندارند و اگر آنها از هیچ روشی استفاده نمی‌کردند نیز به دلیل مشکلات احتمالی این خانم بارداری اتفاق نمی‌افتاد. به هر حال، حالا این زوج ناباروری خود را به قرص نسبت می‌دهند و به دیگران می‌گویند شما قرص استفاده نکنید چون نازایی می‌آورد.

مساله دیگری که در مورد قرص‌ها عنوان می‌شود آن است که اضافه وزن می‌آورد. باید بدانید قرص شما را چاق نمی‌کند اما این خاصیت را دارد که موجب افزایش اشتها می‌شود بنابراین شما بیشتر غذا می‌خورید و متاسفانه چون خیلی از خانم‌ها عادت به ورزش کردن ندارند، اضافه وزن پیدا می‌کنند.

شاید بهتر باشد این بهانه مصرف قرص را با اصلاح عادات زندگی رفع کنید یعنی اولا ورزش را به زندگی‌تان راه بدهید. ثانیا افزایش اشتهای ایجاد شده ناشی از قرص را با مصرف مواد کم‌کالری و پرحجم یا میوه‌ها و سبزیجات جبران کنید.

کسانی که از قرصهای ضدباردار ی به عنوان درمان کیست ویا درمان تنبلی تخمدان ویا هر دلیل دیگر به جز اثر ضدبارداری  از این قرصها استفاده میکننداگر مصرف قرص را فراموش کنند تنها مشکلی که ممکن است برایشان پیش بیاید اختلال درنظم پریوداست که بامصرف به موقع این اختلال را میتوان درمان وبرطرف کرد

علت مرگ و میر زنان , بیشترین مشکلی که زنان ایران با آن مواجه هستند، شیوه زندگی کم تحرک و تغذیه نامطلوب آنان است که عامل خطر علل مرگ و ناتوانی آنان است.

قرص های پیشگیری از بارداری به عنوان یکی از موثرترین روش های اثبات شده در دنیا مورد استفاده قرار می گیرند…. 50 سال از ورود این قرص ها به بازار می گذرد و امروزه انواع و اقسام قرص های پیشگیری از بارداری عرضه می شوند که نسبت به انواع اولیه نوع و میزان هورمون هایش […]

قرص های پیشگیری از بارداری به عنوان یکی از موثرترین روش های اثبات شده در دنیا مورد استفاده قرار می گیرند….

50 سال از ورود این قرص ها به بازار می گذرد و امروزه انواع و اقسام قرص های پیشگیری از بارداری عرضه می شوند که نسبت به انواع اولیه نوع و میزان هورمون هایش عوض شده اند تا تحمل آن برای مصرف کننده راحت تر باشد.

در ضمن، قرص های جدید عارضه هایی چون حالت تهوع و دیگر موارد را کمتر دارند. مصرف قرص می تواند تا 99 درصد از باردارشدن فرد جلوگیری کند.

یکی از محاسن استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری این است که باعث نازایی نمی شود و برخلاف تصور عامه که می گویند نازایی می آورد کاملا از این قضیه مبراست.

این روش بهترین توصیه و مناسب ترین گزینه ای است که ما به زوج های جوان تازه ازدواج کرده پیشنهاد می کنیم.

به دلیل اینکه آنها به محض قطع قرص می توانند باردار شوند. دلیل این مدعا هم مواردی است که خانم اظهار می کند 2 یا 3 شب قرص خود را فراموش کرده و حالا باردار شده است. یعنی به محض قطع مصرف، مقدار هورمون موثر (که مانع بارداری می شود) از خون پاک شده و تخمک گذاری انجام می شود و بارداری رخ می دهد.

اما دلیل اینکه باورهای نادرستی در مورد قرص ضدبارداری و نازایی وجود دارد این است که چون اکثر خانم ها بلافاصله پس از ازدواج و شروع رابطه جنسی به عنوان روش پیشگیری، مصرف قرص را شروع می کنند و هیچ اطلاع یا ارزیابی از باروربودن یا نبودن خود ندارند، پس از قطع مصرف قرص و تلاش برای بارداری، عدم موفقیت در باروری را به قرص نسبت می دهند؛

در حالی که قرص ها به هیچ وجه چنین عارضه ای ندارند و اگر آنها از هیچ روشی استفاده نمی کردند نیز به دلیل مشکلات احتمالی این خانم بارداری اتفاق نمی افتاد. به هر حال، حالا این زوج ناباروری خود را به قرص نسبت می دهند و به دیگران می گویند شما قرص استفاده نکنید چون نازایی می آورد.

مساله دیگری که در مورد قرص ها عنوان می شود آن است که اضافه وزن می آورد. باید بدانید قرص شما را چاق نمی کند اما این خاصیت را دارد که موجب افزایش اشتها می شود بنابراین شما بیشتر غذا می خورید و متاسفانه چون خیلی از خانم ها عادت به ورزش کردن ندارند، اضافه وزن پیدا می کنند.

شاید بهتر باشد این بهانه مصرف قرص را با اصلاح عادات زندگی رفع کنید یعنی اولا ورزش را به زندگی تان راه بدهید. ثانیا افزایش اشتهای ایجاد شده ناشی از قرص را با مصرف مواد کم کالری و پرحجم یا میوه ها و سبزیجات جبران کنید.
شما می توانید با پیاده روی از خانه تا محل خرید یا نرمش کردن در خانه نه تنها مانع اضافه وزن و چاقی شوید بلکه روحیه شاد و سلامتی و دیگر فواید ورزش را به خود هدیه دهید. نباید به جای یافتن راه حل و اصلاح ریتم زندگی خود را از مزایای مصرف قرص محروم کنید.

gtalk.ir
Copyright (c) 2006-2017 persianv.com All Rights Reserved

© کلیه حقوق متعلق به سایت پرشین وی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .
9

شاید به مطالب زیر علاقه داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *