خواص قرص سیپروفلوکساسین تدافارم

پزشکی :


امروز ساعت 21:00


امروز ساعت 20:31


امروز ساعت 20:00


امروز ساعت 19:07


امروز ساعت 17:30

6 بهمن 1395 | 12:38

22 خرداد 1393 | 08:34

30 فروردین 1396 | 02:30

6 بهمن 1395 | 13:35

6 مرداد 1395 | 12:59


مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

ابر برچسب ها

  ثبت نام پزشکان تبلیغات نقشه سایت تماس با ما

 

 قطره سیپروفلوکساسین مقدار مصرف   500 قرص  داروی سیپروفلوکساسین 500 چیست عوارض جانبی   500 چیست,عوارض سیپروفلوکساسین در بارداری,عوارض در نوزاد,عوارض  بر جنین,عوارض  در دوران شیردهی,

قرص سیپروفلوکساسین یکی از آنتی بیوتیک هایی است که برای درمان طیف وسیعی از عفونت های باکتریایی مورد استفاده قرار می گیرد. قرص سیپروفلوکساسین به گروهی از آنتی بیوتیک ها(چرک خشک کن ها) به نام کینولون ها تعلق دارد. عفونت ادراری دوز آنتی بیوتیک  عفونت واژن موارد مصرف سوزش ادرار عفونت دندان  سینوزیت کپسول کاربرد بارداری اسهال 

توجه داشته باشید که قرص سیپروفلوکساسین تنها بر عفونت های باکتریال مؤثر است و نمی توان از آن برای درمان عفونت های ویروسی نظیر آنفولانزا و سرماخوردگی استفاده نمود. همچنین استفاده اشتباه و نابجا از آنتی بیوتیک ها می توانند موجب مقاومت دارویی گردند.

قبل از آنکه این دارو را استفاده نمایید حتما اطلاعاتی را که بر روی جعبه آن نوشته شده است را به دقت بخوانید. این دارو به صورت خوراکی با یا بدون غذا مصرف می گردد. همچنین پزشکان معمولا این دارو را برای هر 12 ساعت تجویز می کنند.

به یاد داشته باشید که آنتی بیوتیک ها زمانی بهترین اثر را می کنند که سطح خونی آن ها در حد ثابتی بماند. بنابراین به شما توصیه می گردد که این دارو را سر وقت و به موقع مصرف نمایید.

میزان دوز تجویز شده و همچنین طول درمان با این دارو کاملا وابسته به میزان پاسخ دهی شما به دارو و همچنین نوع بیماری شما دارد. به شما توصیه می گردد که قرص سیپروفلوکساسین را همراه مقدار کافی آب مصرف نمایید.

 نکته دیگری که شما بایستی بدان توجه داشته باشید این است که غذاهای حاوی کلسیم نظیر لبنیات موجب کاهش اثر این قرص می گردند. بنابراین به شما توصیه می شود که این قرص را حداقل دو ساعت قبل یا 6 ساعت پس از مصرف اینکونه محصولات مصرف نمایید.

شما بایستی این دارو را مطابق نسخه پزشک خود و به تعدادی که برای شما تجویز شده است مصرف نمایید و از افزایش سرخود طول درمان یا کاهش آن پرهیز نمایید.

 سیپروفلوکساسین عفونت مثانه

این دارو نیز مانند هر داروی گیاهی و صنعتی دیگر می تواند عوارضی به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که این عوارض نادرند. شایعترین عوارضی که می توان به دنبال مصرف قرص سیپروفلوکساسین از آن ها نام برد عبارتند از:

همانطور که بیان شد این عوارض نادرند. با این وجود به شما توصیه می گردد که در صورتی که این علایم برای شما بسیار آزاردهنده می باشد یا مدت طولانی ای شما دچار آن ها شدید حتما موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید. توجه داشته باشید که پزشک شما این دارو را برای شما تجویز نموده است چون تصور می کرده است شما از مصرف آن سود بیشتری نسبت به عوارض آن می برید. با این وجود در صورتی که تصور می کنید شما پاسخ مناسبی به این دارو نمی دهید موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

 در صورتی که شما دچار هر یک از علایم زیر شدید بی درنگ به یک مرکز درمانی مجهز مراجعه نمایید:

گرچه حساسیت دارویی به ندرت در برخورد با قرص سیپروفلوکساسین رخ می دهد، اما با مشاهده علایم حساسیت دارویی بایستی سریعا به پزشک خود یا یک مرکز درمانی مجهز مراجعه نمایید. اختلالات تنفسی، تورم لب ها و صورت، حساسیت پوستی برخی از علایم حساسیت دارویی می باشند.

 تداخلات دارویی و بر هم کنش میان آن ها می تواند میزان اثربخشی داروی شما را تحت تأثیر قرار دهد. این بدان معناست که اگر شما داروی دیگری نیز در کنار قرص سیپروفلوکساسین مصرف می نمایید، آن دارو می تواند اثر سیپروفلوکساسین را کاهش یا افزایش دهد.

تصور کنید که شما دارویی مصرف می کنید که اثر این دارو را کاهش می دهد. بنابراین پزشک شما بایستی دوز بیشتری را برای دریافت نتیجه یکسان برای شما تجویز نماید. عکس این موضوع نیز صادق است. بدان معنا که اگر شما دارویی مصرف می کنید که میزان اثر قرص سیپروفلوکساین را افزایش می دهد، می تواند شما را مستعد بروز عوارض جانبی آن نماید.

بنابراین به تمامی بیماران توصیه می گردد تا تمامی داروهای خود را هنگام مراجعه به پزشک خود همراه داشته باشند تا وی بتواند تصمیم صحیح تری را برای درمان آنها اتخاذ نماید.

قبل از آنکه این دارو را مصرف نمایید حتما پزشک خود را در جریان حساسیت خود به این دارو یا داروهای مشابه قرار دهید. صحیح است که حساسیت دارویی به قرص سیپرووفلوکساسین نادر است اما شما نباید به سادگی از کنار آن بگذرید.

قبل از مصرف این دارو شما بایستی پزشک خود را در جریان تمامی مشکلاتن و بیماری های خود از قبیل مشکلات کبدی، کلیوی، دیابت، مشکلات قلبی، مشکلات عصبی و یا تشنج قرار دهید.

به نظر می رسد که قرص سیپروفلوکساسین عارضه ای در بارداری برای جنین ایجاد نمی کند. با این وجود توصیه می شود تنها زمانی از آن استفاده گردد که مصرف آن اجتناب ناپذیر است.

همچنین این دارو توسط غدد شیرساز به درون شیر مادر ترشح می گردد. بنابراین خانم هایی که قصد شیردهی به نوزاد یا کودک خود دارند باید موضوع را با پزشک خود در میان بگذارند.

ciprofloxacin 500mg, ciprofloxacin side effects, what is ciprofloxacin, ciprofloxacin dosage,

قرص سیپروفلوکساسین,داروی سیپروفلوکساسین 500,سیپروفلوکساسین چیست,عوارض جانبی سیپروفلوکساسین 500 چیست,عوارض سیپروفلوکساسین در بارداری,عوارض سیپروفلوکساسین در نوزاد,عوارض سیپروفلوکساسین بر جنین,عوارض سیپروفلوکساسین در دوران شیردهی,

ciprofloxacin 500mg, ciprofloxacin side effects, what is ciprofloxacin, ciprofloxacin dosage,

ciprofloxacin 500mg, ciprofloxacin side effects, what is ciprofloxacin, ciprofloxacin dosage,

ciprofloxacin 500mg, ciprofloxacin side effects, what is ciprofloxacin, ciprofloxacin dosage,

 

پزشکی به زبان ساده می کوشد تا اطلاعات معتبر و به روز پزشکی و سلامت دنیا را به زبانی ساده در اختیار عموم قرار دهد.توجه شود که مقالات ما صرفا برای افزایش آگاهی و آشنایی بیشتر با مسائل پزشکی می باشد و نباید توصیه پزشکی تلقی شوند.

Special positions are: sticky_left, sticky_right, notice, tool_bottom. You can use them for any module type. For using this, please go to Module Manager and config your module to your desired position.

You can disable by:

The solution is using Module Class Suffix. You can customize button, module content follow Module Class Suffix

E.g. Module Class Suffix: @bullhorn then:- Class of button is ‘fa-bullhorn’. If without @… the default is ‘fa-pushpin’


عضویت در دارونما

آدرس ایمیل خود را در ذیل وارد نمایید:

لطفا ایمیل خود را به دقت وارد نمایید:

تلفن همراه خود را به درستی وارد نمایید:


ما صفحه ای که شما میخواید و داخل صفحات دارونما پیدا نکردیم!

لطفا برای ادامه به صفحه اول دارونما بروید . . .

دارونـــــما  | 
تمامی حقوق برای دارونما محفوظ است

قرص سیپروفلوکساسین یکی از داروهای تجویز شده جهت درمان بیماری های ناشی از عفونت های باکتریایی می باشد. بنابراین این دارو جهت درمان بیماری های ناشی از عفونت های ویروسی مانند سرماخوردگی کاربرد ندارد.

سیپروفلوکساسین نوعی آنتی بیوتیک است که در گروه داروهایی به نام فلوروکوئینولون ها قرار دارد. این آنتی بیوتیک با باتری ها در بدن مبارزه می کند. از این رو در درمان انواع مختلف عفونت های باکتریایی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب با قرص سیپروفلوکساسین بیشتر آشنا می شویم.

یکی از داروهای تجویز شده به منظور درمان عفونت های باکتریایی, قرص سیپروفلوکساسین می باشد. این داروی آنتی بیوتیک جهت درمان افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری سیاه زخم نیز می باشند, استفاده می شود. از آن جایی که این دارو, ضد باکتری می باشد, در درمان بیماری های ناشی از عفونت های ویروسی مانند سرما خوردگی و آنفولانزا کاربرد ندارد. شکل های مختلفی از سیپروفلوکساسین موجود است که ما به قرص سیپروفلوکساسین می پردازیم.

قبل از تجویز و مصرف قرص سیپروفلوکساسین, باید اطلاعات مهم زیر را در نظر گرفت.

واکنش های آلرژی از قبیل ایجاد کهیر و یا اولین نشانه از جوش های پوستی؛ ضربان قلب سریع، تنفس مشکل و تورم صورت/ لب/ زبان یا گلو در نتیجه ی مصرف قرص سیپروفلوکساسین ممکن است در فرد ایجاد شود. بنابراین در صورت مشاهده این علایم سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

همانطور که پیش از این بیان شد, سیپروفلوکساسین ممکن است سبب تورم یا پارگی تاندون شود. به علاوه این دارو می تواند تاثیرات جدی بر روی اعصاب داشته و سبب آسیب های عصبی دائمی شود. بنابراین در صورت مشاهده علایم زیر, سریعا مصرف دارو را قطع و به پزشک مراجعه نمایید.

همچنین در صورت مشاهده علایم زیر, سریعا مصرف دارو را قطع و به پزشک مراجعه نمایید.

علاوه بر موارد بیان شده, در موارد زیر نباید قرص سیپروفلوکساسین مصرف نمود.

با توجه به مطالب بیان شده در مصرف قرص سیپروفلوکساسین باید تمام این این موارد را در نظر گرفته و بدون تجویز دکتر از این دارو استفاده نشود.

منبع : آرگا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وبسایت

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید


Subscribe To My Newsletters


نگران نباشید ما اسپم نیستیم

ورود


نام کاربری یا نشانی ایمیل


رمز

مرا به خاطر بسپار9

شاید به مطالب زیر علاقه داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *