قرص گلو درد چیست

پزشکی :مرور برخی از ویژگی های دیجی دارو


دیجی دارو، طبق به روزترین اصول طراحی اپلیکیشن در دنیا و به صورت کاملا نوین، زیبا و کارا طراحی شده است. اهداف شما، اهداف ماست و رابط کاربری نیز به گونه ای طراحی شده که در هر سنی که باشید، از 9 سال تا 99 سال، به آسانی با آن ارتباط برقرار خواهید کرد.


دسترسی سریع و قابل اعتماد به جامع ترین بانک اطلاعات دارویی، پزشکی، مراکز پزشکی و شرکت های دارویی.


یادآور دارو، به جای شما به فکر زمان مصرف داروها خواهد بود.


بانک های اطلاعاتی دیجی دارو، با همراهی کاربران و جامعه عزیز پزشکی و البته با نظارت تیم بانک اطلاعاتی پنجره دهم به صورت مداوم و پیوسته در حال تکمیل اطلاعات است.


دریافت اطلاعات داروهای جدید و کامل کردن بانک اطلاعاتی با همکاری شرکت های معتبر دارویی فعال در این حوزه.


صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها و زمان و برخورداری از پشتیبانی همیشگی ما.


دیجی دارو، همیشه درحال رشد و تکامل است. با فراهم آمدن امکان گزارش نقص اطلاعاتی یا عملکردی در هر قسمت از نرم افزار و مخابره ی خودکار اطلاعات به بخش فنی شرکت پنجره دهم، تیم متخصص سریعا آن را بررسی و در صورت لزوم ارتقا می دهد و با هربار وصل شدن به اینترنت، این اصلاحات به صورت خودکار و با کمترین حجم ممکن اعمال می شود.


یک پرستار همراه که به شما زمان مصرف داروهایتان را یادآوری می کند و در صورت تاخیر در مصرف دارو، آن را به شما گزارش خواهد داد.


در این مجموعه، فقط داروهای شیمیایی در نظر گرفته نشده است. بلکه اطلاعات اکثر داروهای گیاهی یا گیاهان دارویی نیز برای علاقه مندان به طب سنتی در دسترس قرار دارد.


فراهم آوردن امکان جستجو بر اساس فیلترهای متنوع در بانک اطلاعات دارویی، پزشکان و مراکز دارویی، یکی دیگر از راهکارهای ما برای دسترسی راحت تر شما به اطلاعات مورد نظرتان است.


با توجه به تجاربی که در پروژه نرم افزار دارویاب کسب و بازخوردهایی که در فرآیندهای مختلف آن دریافت شد، دیجی دارو با ویژگی های ممتاز تری متولد شد. دیجی دارو بسیار کامل تر، سریع تر و طراحی آن نزدیکتر به سلیقه مخاطبان امروزی است.


یکی دیگر از ویژگی های ممتاز دیجی دارو، دارا بودن جامع ترین بانک اطلاعاتی شامل 60 هزار دارو بر اساس 52 گروه دارویی، محصولات 400 شرکت داروسازی داخلی و خارجی و 90 شرکت واردکننده با توضیحات داروها به زبان فارسی به همراه امکاناتی نظیر گیاهان دارویی، گروه های دارویی و… می باشد.


برخی از ویژگی های اپلیکیشن دیجی دارو عبارتند از: جستجوی سریع داروها بر اساس گروه های دارویی‌ شرکت سازنده، شرکت وارد کننده و اطلاعات تخصصی دارو نظیر موارد مصرف، نحوه مصرف، مکانیسم اثر، فارماکوکینتیک، عوارض جانبی، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آن طریق با ما در ارتباط باشید.


© 2015 DIGIDAROO
TenthWindow.com

خانه پزشکی و سلامت ایرانیان

۱۱ خرداد ۱۳۹۴

متاسفانه بسیاری از افراد به محض مشاهده آن اقدام به تجویز دارو بصورت خودسر کرده و باعث به خطر انداختن سلامتی خود می شوند.

 

با گرفتگی, درد, خارش گلو و حتی گلودرد چرکی آشنا هستیم. چنین احساسی ممکن است ناشی از یک آلرژی فصلی و یا سرماخوردگی ویروسی و یا یک عفونت میکروبی شدید باشد. در میان این حالت ها، گلودرد چرکی با باکتری استرپتوکوک، اگر درمان نشود، می تواند بسیار خطرناک باشد. برای همین شما باید بدانید بین گلو درد ویروسی و گلو درد باکتریایی چه تفاوت هایی وجود دارد تا برای درمان نوع استرپتوکوکی (باکتریایی) با آنتی بیوتیک مناسب تجویزشده توسط پزشک، اقدام کنید.

یکی از نظرات عامیانه در خصوص درمان گلودرد استفاده از آنتی بیوتیک می باشد. اما لازم است بدانید که آنتی بیوتیک در درمان گلودرد ویروسی و سرماخوردگی هیچ تاثیری ندارد.

 

حتما دیده اید که پزشک در زمان گلو درد به شما می گوید: «بگو آآآ…». شما باید بدانید که در زمان بروز عفونت باکتریایی در گلو، ممکن است نقطه نقطه های سفیدی روی لوزه ها و ته گلو ببینید که دیدن آنها به معنای عفونت شدید میکروبی است. لوزه های بزرگ و قرمز هم بیشتر به دلیل عفونت میکروبی است. گاه ممکن است چرک هم در ته گلو دیده شود.

 

سرفه متوالی و ریختن مخاط بینی از پشت بینی در گلو (خلط گلو) می تواند احساس ناخوشایندی در گلو ایجاد کند.

در عفونت با باکتری استرپتوکوک، شما معمولا شاهد احتقان بینی، آبریزش بینی و سرفه نیستید و اینها معمولا نشانگر سرماخوردگی یا همان بیماری ویروسی هستند. استفاده از آب نمک رقیق (یک قاشق مرباخوری نمک در یک لیوان آب ولرم) برای شستشوی گلو و سینوس ها از آن نسخه هایی است که به خوبی التهاب و درد موضعی را کم می کند.

(بیشتر بدانید: روشهای طبیعی برای درمان گلودرد)

 

سرماخوردگی و عفونت های ویروسی باعث ایجاد تب می شوند و معمولا تب انها بسیار خفیف است، اما برعکس عفونت با استرپتوکوک، تب بالا ایجاد می کند. تب بالای ۳۸.۵ درجه سانتیگراد به طور معمول نشانگر عفونت میکروبی است. اما یادتان باشد عفونت میکروبی هم ممکن است اصلا تب ایجاد نکند و یا تب خفیف ایجاد کند.

 

اگر گلودرد ویروسی و باکتریایی را در زمان های مختلف عمرتان تجربه کرده باشید، می دانید که درد گلو با باکتری بسیار بیشتر است. گلودرد ویروسی چند روزه حتی بدون درمان خوب می شود، اما گلودرد میکروبی هر روز که بگذرد شدید و شدیدتر می شود. در ضمن یادتان باشد که عفونت میکروبی ممکن است دل درد، سردرد، تهوع و استفراغ و کاهش شدید اشتها را موجب شود که در عفونت ویروسی به طور خیلی مشخص و شدید وجود ندارد.

 

نسخه های مادربزرگ ها می تواند در کاهش علائم سرماخوردگی های ویروسی و میکروبی مفید باشد. استفاده از آب نمک رقیق (یک قاشق مرباخوری نمک در یک لیوان آب ولرم) برای شستشوی گلو و سینوس ها از آن نسخه هایی است که به خوبی التهاب و درد موضعی را کم می کند. استفاده از شیوه قدیمی بخور دادن و یا استفاده از دستگاه بخور در اتاق هم می تواند درد گلو و سینوس ها را کاهش دهد.

 

سوپ های گرم می توانند در کاهش درد موثر باشند. یادتان باشد در زمان گلو درد بهتر است از خوردن غذاهای تند و پرادویه خودداری کنید. در زمان سرماخوردگی و عفونت چرکی گلو تا می توانید مایعات بخورید، البته بهتر است از خوردن مایعات ترش خودداری کنید، زیرا آنها گلو را تحریک می کنند.

 

اگر عفونت باکتریایی داشته باشید، با آنتی بیوتیک مناسب طول دوره بیماری شما و علائم آن کاهش می یابد. در ضمن تجویز آنتی بیوتیک مناسب باعث کاهش عوارض این بیماری هم خواهد شد. اما در مورد سرماخوردگی های ساده و ویروسی باید گفت که استفاده از آنتی بیوتیک ها در این موارد بی تاثیر است. اگر در موارد غیرلازم آنتی بیوتیک مصرف کنید، ممکن است باکتری ها را به این آنتی بیوتیک ها مقاوم کنید و در نتیجه میکروب هایی شکل بگیرند که بسیار قوی هستند و هیچ دارویی بر آنها تاثیر نمی گذارد و حتی می توانند مرگبار هم باشند.

 

اگر گلو درد باکتریایی داشته باشید، پزشک تان برای شما آنتی بیوتیک خوراکی یا تزریقی، برای یک هفته تا ده روز تجویز می کند. ممکن است یک تا دو روز پس از شروع مصرف آنتی بیوتیک، حس کنید حالتان خوب شده است و بقیه داروها را نخورید، اما این کار بسیار اشتباه است، زیرا خطر شدیدتر شدن بیماری را در پی دارد.

 

در زمان گلو درد چرکی یا ویروسی، استفاده از مسکن هایی که نیاز به تجویز پزشک ندارند، مثل استامینوفن و ایبوپروفن در کاهش درد موثر است. در این مواقع هرگز به کودکان و نوجوانان داروی آسپیرین ندهید، چرا که باعث بروز بیماری خطرناک و گاه مرگبار «سندرم ری» در آنها می شود. استفاده از داروهای دکونژستان هم می تواند در کاهش آبریزش بینی و التهاب بینی و گلو موثر باشد.

 

حتی اگر گلو دردتان شدید نبود، اما یک هفته طول کشید و یا اگر گلودردتان شدید و شدیدتر شد، حتما به پزشک مراجعه کنید. ممکن است برای تشخیص قطعی، نیاز به نمونه برداری از گلو و لوزه و گاهی در موارد شدید نیاز به انجام کشت خون باشد.

بیماری رفلاکس معده یا برگشت اسید و محتویات معده به مری، بیماری مونونوکلئوز عفونی و چند بیماری دیگر نیز می توانند باعث گلو دردهای طولانی مدت شوند.

 

بیشتر بدانید: انتی بوتیک را تا چه زمانی باید مصرف کنیم؟

 

عضویت در کانال تلگرام طب روم

 

مطالبتون مفید بود ممنون

سلام.منم گلودرد شدید همراه بادخلط دارم.ته لوزه هام چرک دیده میشود.ایا عفونت باکتریایی است.انای بیوتیک مصرف کنم

سلام.منم گلودرد شدید همراه بادخلط دارم.ته لوزه هام چرک دیده میشود.ایا عفونت باکتریایی است.انای بیوتیک مصرف کنم

سلام .منم گلو درد دارم البته شبها عفونت سینوسها از پشت نای به ریه ام ریخته می شود بهتری کار چیست مصرف انتی بیوتیک زیاد داشتم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وبسایت

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

خانه پزشکی و سلامت ایرانیان

با عضویت در خبرنامه طب روم ، جدیدترین اخبار پزشکی ، سلامت و روانشناسی را در ایمیل خود دریافت کنید . ایمیل شما نزد طب روم محفوظ است و هر زمان که بخواهید می توانید لغو عضویت کنید.

جامعه > سلامت – یکی از بیماری هایی که همیشه گریبان گیر بشر بوده است ، انواع سرماخوردگی ها و عفونتها و گلودرد است .که این فصل خیل یهم شایع است .یکی از خوانندگان خبر آنلاین برای درمان این بیماری برای ما نسخه ای فرستاده که می خوانید :

متاسفانه برای رهایی از این بیماری ها از انواع قرص های سرماخوردگی ، آنتی هیستامین (آبریزش بینی ) ، آموکسی سیلین (چرک خشک کن ) و آمپول پنی سیلین استفاده میشود . اما واقعیت امر چیز دیگری است . با استفاده کردن از این قرص ها و آمپول ها فقط بدن مقاومت خود را از دست میدهد و سلولهای بدن فلج میشوند .  پس هنگام ابتلا به این نوع بیماری ها چه باید کرد ؟قبل از پرداختن به جواب این سوال  ،  جالب است بدانید که در آزمایشگاه های پزشکی برای کشت میکروب (افزایش میکروب ) از پنج ماده استفاده میشود . یعنی میکروبها (قارچ  ـ ویروس  ـ باکتری) با خوردن این مواد رشد میکنند ، تعدادشان چندین برابر میشود . این مواد عبارتند از :

 1- تمام گوشتها ( سوسیس  ـ کالباس  ـ  گوشت قرمز  ـ مرغ  ـ  تخم مرغ – و..)  و فرآوره های لبنی (شیر  ـ  پنیر  ـ  خامه ) 2- خون ( درقصابی ها هنگام چرخ کردن گوشت ، آن را نمی شویند . چون اگر گوشت شسته شود ، خوب چرخ نخواهد شد . پس خون بین بافتهای آن باقی خواهد ماند )      3- قند و شکر 4- کاکائو و شکلات5- آگار ( ماده ای است که از ترکیب دو جلبک و آب ایجاد میشود ) این ماده در شیرینی پزی کاربرد دارد . ماده ی ژله ای که در شیرینی دانمارکی است همان آگار است . پس اگر عفونتی در بدن شما باشد ، با استفاده کردن از این مواد ، عفونت (ویروس) شروع به خوردن از این مواد میکند و مقدارش خیلی زیاد میشود . و بیماری شما به راحتی درمان نمی شود . پس برای رفع سرماخوردگی ، آنفولانزا ، سینوزیت ، گلودرد چه چیزی بخوریم ؟ یک رژیم غذایی سه روزه میتواند سخت ترین نوع این بیماری ها را درمان کند . در این چند روز ( شیر و پنیر -گوشت  ـ تخم مرغ  ـ  شکلات  ـ  چای  ـ  قندو شکر –  کاکائو  ـ  بیسکوییت ) به هیچ وجه مصرف نکنید . صبحانه یک قاشق عسل را روی نان بمالید و بخورید .*  در طی روز دو بار ( آب + عسل + لیمو ترش تازه ) میل کنید . * ناهار و شام سوپ بخورید . اما توجه داشته باشد که سوپ  را بدون گوشت تهیه نمایید .*  یک مشت پونه ی کوهی و یک قاشق سیاه دانه را با هم به مدت نیم ساعت بجوشانید . و عصاره ی آن را با یک قاشق عسل مخلوط کرده ، یک لیوان بعد از صبحانه و یک لیوان قبل از خواب مصرف کنید . * در حد توان میوه میل کنید .  * غرغره کردن آب نمک ولرم ، از دهان و بینی . قبل از خواب و بعد از بلند شدن از خواب . با رعایت کردن این چند نکته ، سختترین عفونتها بدون استفاده از داروهای شیمیایی درمان میشود .  علت این درمان این است که به میکروبهای داخل بدن غذا نمی رسد و میکروبها می میرند . 

ارسالی از علی موحد

45/56


دمت گرم عالی بود مفید ومختصر


سلام من گرفتم دوبار دکتر رفتم کلی کپسول و قرص شربت امپول زدم ولی خوب نشدم .
یه تب و تشنجی دارم که نگو


ويروسها مانند ويروس آنفلونزا !! از سلول زنده بدن ما تغذيه ميكنند و تكثير ميشوند نه از مواد خورده شده توسط ما
در مورد اثرات مفيد ويتامين ث و آب نمك و عسل هم موافقم .


مطلبتون هيچ پايه و اساس علمي نداره!


به نظر من هم منطقی نمیاد مطلب ایشون. خبرآنلاین که مجله نیو ساینتیس نیست که.


ما عمری سرما خوردیم و عفونت کردیم رفتیم دکتر. حتی یکبار به ما نگفت گوشت یا مواد شیرین و قندی نخور. کشف جدیده؟


شایعه و خرافات


اگر روزي سرما خورديد مي توانيد آزمايش كنيد . خطر و زياني ندارد .


این خبری که در سایتتون گذاشته اید از نظر علم پزشکی تایید شده است ؟ انتظار است اینگونه خبر ها را با تاییدیه های معتبر به اطلاع مردم برسانید.


ویروس ها با خوردن مواد غذایی تقویت نمی شوند


پخش اینگونه دستورالعمل های درمانی و نسخه پیچیدن ها بدون تایید مرجع علمی دخالت در علم پزشکی و تشویق خود درمانی است که در صلاحیت شما (خبر آنلاین) نیست.


با سلام
از سایت خوب شما اصلا انتظار نمی رود مطالبی منتشر کنید که وجه علمی نداشته و از متن و ادبیات ان بوی غیر علمی بودن تراوش کند
در ادامه این را بگوییم که در بیماریهای عفونی تقویت سیستم دفاعی بدن میسر نمیشود مگر با تغذیه مناسب که یک یک تغذیه مناسب شامل مقدایر کافی از کربو هیدراتها (قند و…) پروتئینها( گوشت و…) چربی هاست.
در سرماخوردگی خوردن مایعات زیاد ( ابمیوه ها ، شیر ، سرمهای قندی تزریقی ) و پرهیز از مواد الرژن و حساسیت زا خوردن مواد پروتئینی سرخ نشده و ترجیحا ابپز شده و استراحت کافی لازمه درمان است.


عالی بود ممنونم


سیر خام و پیاز خیلی خوبه… فقط خواهشا بهد از خوردن نیاید مترو!


مي دونستيد شير و گوشت منبع اصلي ويتامين هاي گروه بي، زينك و سلنيوم هست؟؟؟؟؟ و اين ويتامين ها و املاح به درمان سرماخوردگي و مبارزه با ويروس ها كمك مي كنند؟؟؟؟؟


خب گوشت و اینا نخوریم که ویروسها خونمون رو میخورن بدتره که!! من که ترجیح میدم به ویروسا غذا برسونم که خونمو نخورن!!


عسل به میکروب نمی سازد؟


دانشمند محترم درسته که میکروبها از این مواد تغذیه می کنند (البته بر خلاف چیزی که نوشته شده قارچها میکروب نیستند)، ولی سلولهای بدن هم از همین مواد تغذیه می کنند، از جمله گلبولهای سفید که باید این عفونت رو از بین ببرند. این رژیم غذایی خطرناک علاوه بر میکروبها به بدن فرد هم آسیب می رسونه و سیستم ایمنی رو هم ضعیف می کنه.


ازاینکه میوه خوبه شکی نیست.عسل هم خوبه بشرطی که عسل باشه نه شکر.ولی اما خون روی گوشت تاثیری ناره وقابل مقایسه با گوشتهای غربی که خون حیوان کامل بیرون نمیاد نیست.در مورد داروهای نامبرده شده هم کاملا موافقم قدیم نبود سلامتی بشرط استراحت وغذاهای بدون بو غیره خوب میکرد .اما سبزی در اذربایجان میرود بنام علف کبک(ظاهرا فارسی ان کاکوتی است)با عدس وپیاز زیادو مقداری سایر مواد محلی معجزه سلامتی خانواده ما وهمشهریها بود.همیشه سالم باشید.


اینقدر میدونم که مادربزرگم که سالهاست عمرشوداده به شما درسه روز اول سرماخوردگی خیلی رعایت میکردوتقریباازخوردن موادغذایی بالا پرهیزمیکردوفرد سالمی بود هرچه قدیمی ها میگفتن بی حکمت نبود


درمورد عسل وابليمو ا زنظرپزشكي ثابت شده بقيه موارد هنوز درحال مطالعه است


به نام خدا
با سلام به دوستان … بعضی از دوستان انتقاد کردند و به اصول علمی این روش ایراد گرفته اند … من و شما چند بار دکتر در طول زندگی رفتیم و جواب نگرفتیم .. من خودم به شدت از داروهای گیاهی به لطف خدا جواب گرفتم و به معجزه عسل به عظمت کاینات اعتقاد دارم .. خواهشا درباره عسل این معجزه الهی تحقیق کنید …
به هیچ وجه خودتان را به داروهای شیمیایی عادت ندهید چرا که کبد را نابود میکند و هزاران دردسر دیگر ..فکر نکنید همه دکتر ها وجدان دارند..با تشکر


بدون شواهدعلمی قابل قبول نیست .هرچنددلتان گواه دهدکه نسخه بدی نیست اما بدون شواهدوتاییدات علمی واردمقوله درمان نباید شد.طبابت امری کاملاعلمی وجدی است.


كميش درسته بقيش اغراقه.


اگه بلدی بگو ببینیم اقتصاد تب داره چجوری خوب میشه؟ با دو برابر کردن رایانه ها؟


من اینکارو انجام دادم کاملا عملیه و اصلا احتیاجی نیست که به دکتر مراجعه کنی البته به جای ابنمک بهتر است از سرم شستشو استفاده شود.من پارسال هرشب به بچه هام میگفتم قبل از خواب هم بینی و هم گلو رو غرغره کنن .هیچکدومشون یکبار هم دچار سرما خوردگی نشدن .روش خیلی خوبیه لطفا هر کی مخالفه فقط یک بار امتحان بکنه و غرض ورزی نکه


بابا مگه میکروب ها منتظر گوشت و شیرینی هستن که تکثیر شن،‌اگه منتظرم باشن تو خود بدن هست دیگه، این برخور‌های غیر علمی واقعا ناراحت کنندست.


اي ول دكتر ا رو بيكار نكن گناه دارن


سلام
عالی بود و واقعاً نتیجه گرفتم چون سیستم بدنی من با دارو ok نمیشه واسه همین به درمان سنتی ایمان دارم.مرسی یه آلمه


یه منبع معتبر از این مطلب معرفی کنید لطفا


سلام وتقعا متاسفم براتون رفتین دو تا مطلب از این کتاب مدرسه ای ها خوندین اومدین واسه ما نسخه میبیچین اخه بی سوااااااااد اصلا علم به کنار تجربه هم نشون داده استفاده از شیر گوشت و…. خیلی هم موثر بوده در درمان بیماری سرماخوردگی


الکی پرکردن صفحه باجون مردم بازی کردن کدوم دکتری ایناروتایید کرده؟؟؟؟؟؟؟؟


خوب بود نظر ها رو خوندم اگه نه افراطی عمل می کردم


خیلی خوب بود


به نظر من پایه واساس علمی ندارد این نسخه شما


ممنوم کوتاه و مفید


خیلی عالی بود فقط چای سبز هم نمیتونیم مصرف کنیم؟ چون انجا زدی چای ولی ننوشتین چه نوعش


همش روکه میدونم


دکتر دکتر دکتر
فعلا که 6 تا دکتر رفتم با کلی قرص افاقه نکرده هیچ،بدتر هم شده
درمان گیاهی همیشه بهترین نوع درمان بوده است. معجزه طبیعت رو هیچ وقت فراموش نکنید.


سلام به ( یه دوست )من کاملا با شما موافقم


1واکسن آمفولانزا بزنید 1 سال سرما نمیخورید


خوب بود


اصلا شما چیزی از علم پزشکی میدونین؟من جراح مغزواعصابم.چیزی که یه ذره اطلاعات دارین نباید تو سایت بزنی.


حاضرم هزارتا پنی سیلین بزنم ولی یکبار آب نمک غرغره نکنم.


من زیاد سرما میخورم سینوزیت هم دارم و خیلی دیر خوب میشم این روشو امتحان میکنم ببینم چی میشه


سلام خوب بودواقعأراست میگید من که هروقت موقع گلودرد چیزای شیرین خوردم بدترشدم شیرهم چون طبعش سرده بده زنجفیل خوبه واسه گلودرد بنظرمن موقع گلودرد فقط باید آب گرم خورد من۲روزخوردم روزسوم بهترشدم


آقا حالا ما چی کار کنیم؟؟؟؟؟آخر درسته یا نه ……………دارم از گلو درد خفه میــــــــــــــــــــــــشم…کمــــــک…..


همین چیزا رو گوش کردین که ویروس سرماخوردگی الان ایینقدر قویتر و پیشرفته تر شده


انشاءا…که خوب است


بگید دیگه هیچی نخوریم دیگه


ممنون مطلب مفیدی بود.


بلاخر ه بده یا خوب


عااالی بود


دوستان من هروقت سرماخوردگی شدید یا آنفولانزا میگیرم هیچی نمیخورم و 3 روز تا یکهفته رژیم میوه میگیرم و خیلی سریع هم خوب میشم و دوران نقاهتم هم کوتاهه باور کنید حتی یکبار هم دکتر نرفتم و این مقاله با تجربیات من در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا کاملا همخونی داره.


منم پیام دادم که مثلا یه چی گفته باشم


شما پیش خودتون چی فکر کردین من متخصص گوش و حلق و بینی ام اصلا اینجوری نیست شیر وحتی لبنیات خیلی اثر داره برای بیماری نه تنها سرما خودگی بلکه همه ی بیماری ها پس نتیجه می گیریم لبنیات خوبه


شیر و عسل همیشه واسم مفید بودن لیمو تازه هم همینطور و فلفل دلمه ای


بد نبود


نظری ندارم


اگه شلغم بخوریم بهتره.ایشالاخوب بشیم


عالی بود


کسانی که میگن اینها خود درمانیست برن دکتر هی ماده شیمیایی مصرف کنن.خوبه آدم کمی به روز باشه کور کورانه از این دکترها تبعیت نکنه.دیگه همه بلدن دگزا ، آموکسی کلاو، پنی سیلین یا قرص سرما خوردگی چیه.چندین بار دکتر رفتم همشون همین ها رو دادن .
مطالبی که دوستمون نوشتن توصیه های دکتر خدادادی هستش که از تجویز هزاران دکتر بهتر جواب داده ،حالا خود دانید.


من دارم ميميرم اگه از اينا بخورم خوب ميشم


من توی امتحانات ام هست و از گلو درد و گوش درد دارم می میرم امیدوارم که این مطالب باعث بشه دردم کمتر بشه و حداقل بتونم امتحان های خوبی رو بدم.


بالاخره نفهمیدیم که این مطالب درسته یاغلطه.ولی تجربه به من ثابت کرده هروقت پرهیزمیکنم دیرخوب میشم.نمیدونم چرا…


سلام اين مطلب و نمدونم راست يانه
ولي من و شهرم باهم آنفولانزا گرفتيم
اون رعايت كرد نسخه بالا رو و لي من رعايت نكردم
باوركنين اون ٣ روزه خوب شد و من الان ٣ هفته است گير دكتر و داروهاي مختلفم
فقط ٦ تا آمپول زدم


چیلی خوب بود


دمت گرم من قبلا…میدانستم ممنون که به اشتراک گذاشتی


عجب ببینیم چی میشه …


خوب ولی تکراری


درمان همه دردها خام خواري هست و بس . گوشت نخوريد


داروهای ایرانی بدردنمیخورن دکترای الان الکی نسخه میدن بهتره بدنبال داروهای سنتی باشین


عالی کوتاه و مفید


عالی بود . ممنونم


توصیه م اینه که به دکترهای ایرونی اعتماد نکنین, اینجا خارج نیست که دکتر دکتر دکتر میکنین, همون گیاه درمانی تو ایران بهتر از همه چی جواب میده, هربار مریض شدم داروی شیمیایی خوردم بدتر شدم


دقیقا ابن نوشته ها صحیح می باشد کلا مواد قندی وچربی بیشتر آلودگی ومیکروب به خودش جذب میکنه. فرض کنید که دست شما چرب شده به راحتی همه چیز را جمع میکنه. تو بدن هر انسلن هم این طوریه


مرسی عالی بود


سلام علتش اينه كه داروهاي ايراني اكثراً فاقد مواد مؤثر هستند و در واقع با مصرف اونها فقط گچ خورده ايم و همچنين اكثر پزشكان فقط به فكر جيب مبارك خود هستند
اما در خصوص گلو درد و سرماخوردگي : هر كاري كنيد و هرچي بخوريد اين بيماري براي بهبود احتياج به زمان دارد و تا دوره اش تمام نشود خوب نخواهيم شد اما با پرهيز از غذاهاي چرب و سفت و مصرف سوپ مقوي و استفاده از جوشانده ها و عرق گياهاني مثل آويشن و شربت عسل و خوردن ويتامين ث شامل مركبات دوره بيماري كوتاه تر شده و زودتر خوب ميشويم.


اقتصاد و سیاست و اجتماع کم بود حالا همه دکتر شدند


خوشبختانه من هر موقع سرما می خورم گلو درد نمیگیرم ولی درمان بسیار سریع گلو درد امپول زدنه .هر چند بعضی ها می ترسند ولی اخرین راه و اسان ترین راه همینه


دکتر نداریم ما هی نگید دکتر دکتر ابروی هر چی دکتر بود بردن ابو علی سینا کجا اینها کجا فقط میخوان پول در بیارن فقط وفقط


دستتان درد نکند شما به من خیلی مطالبی را آموختید


من هر روز نیم کیلو عسل می خورم ولی خوب نمی شم چرااااا؟


گلوی من خیلی میسوزه وخیلی سفره میکنم


شیربا عسل خوبه نه تنهایی چرا که طبع سردی دارن لبنیات .


واییی ملت بدادم برسید از گلو درد دارم میمرم چی بخورم


علتش رو یادم نیست ولی دکتر آز هم گفت وقتی سرما خوردید شیر نخورید.


من این روش امتحان کردم واقعا اثر کرد سرماخوردگیم خوب شد عالی بود. ممنون


سلام منم امتحان کردم بهتر شدم


غیر علمی و بدون منبع مطلبتون


سلام، نمیگم دکتر بد امایادمه یبار واسه سرماخوردگی رفتم دکتر آقای دکتر گفتن دفعه دیگه واسه سرماخوردگی اینجا نیاید تو خونه سوپ بخور پرهیز کن زودی خوب میشی.

نام

پست الکترونیک

آدرس وب سایت و یا وبلاگ

نظر شما
0/700

گلودرد چرکی وجود ترشحات سفید چرکی بر روی لوزه‌های کامی است. مهمترین عاملی که باعث گلودرد چرکی می‌شود و نیاز به درمان آنتوبیوتیکی پیدا می‌کند باکتری از خانواده استرپتوکوک است.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، گلو درد چرکی عفونت گلو و لو زه ها به وسیله باکتریهای از نوع استرپتوکوک می باشد که به نام گلو درد نوع استرپتوکوکی شناخته می شود .

گلودرد استرپتوکوکی از طریق تماس نزدیک با فرد بیمار منتقل می‌شود. گرچه برای تایید ابتلای فرد به گلودرد استرپتوکوکی، لازم است آزمایشی موسوم به کشت حلق انجام گیرد. اما معمولا بدون این آزمایش، موارد احتمالی گلودرد استرپتوکوکی را می‌توان از روی نشانهها تشخیص داد. مصرف آنتی بیوتیک می‌تواند برای فرد مبتلا به گلودرد استرپتوکوکی مفید باشد.

آنتی بیوتیک‌ها داروهایی هستند که باکتری‌ها را از بین می‌برند. این داروها اغلب برای پیشگیری از بروز عوارضی نظیر تب رماتیسمی استفاده می‌شوند و کمتر برای کاستن از دوره بیماری مصرف می‌شوند.

گلودرد استرپتوکوکی بدون درمان معمولاً چند روز باقی می‌ماند. درمان با آنتی بیوتیک معمولاً باعث می‌شود تا نشانه‌ها ۱۶ ساعت زودتر ناپدید شوند. دلیل اصلی درمان با آنتی بیوتیک، کاستن از احتمال ابتلا به بیماری‌های خطرناک‌تر است. مثلاً، نوعی بیماری قلبی به نام تب رماتیسمی یا تجمع چرک در گلو موسوم به ورم پشت حلقی. مصرف آنتی بیوتیک در بازه زمانی ۹ روز از شروع بروز نشانه‌ها بیشترین کارآیی را دارد.

نشانه های گلو درد چرکی چیست ؟

1- گلو درد و سوزش در ناحیه گلو به خصوص در هنگام قورت دادن غذا

2- تب

3- تورم و دردناک شدن غدد لنفاوی در ناحیه گردن

4- احساس خستگی و کوفتگی بدن

5- لوزه ها متورم شده و اغلب با نقاط چرکی پوشیده می شوند .

6- ناحیه سقف دهان قرمز رنگ و ملتهب می شوند .

* توجه : سرفه ، گرفتگی صدا، آبریزش بینی از نشانه های گلو درد چرکی نبوده و بیشتر ویروسی می باشد .

نحوه انتقال گلودرد چرکی چیست ؟

انتقال عفونت استرپتوکوکی ازطریق ریز قطرات ، هنگام عطسه و سرفه در فرد دارای گلو درد چرکی صورت  می گیرد

.مدت زمان دوره کمون  ( دوره پنهان) چه مدت می باشد ؟

دوره کمون ( از زمانی که عفونت وارد بدن می شود تا زمانیکه علائم دیده می شود ) این بیماری 3-1 روز می باشد .
جهت تشخیص نوع استرپتوکوک می توانیم از گلو یک نمونه کشت گرفته شود .

بعد از 2 روز جواب قطعی کشت آماده می شود .

درمان گلودرد چرکی نوع استرپتوکوکی چیست :

1- درمان یا به صورت تزریقی و یا به صورت خوراکی است .

اگر درمان بصورت تزریقی باشد یک دوز پنسیلین تزریقی و در صورت درمان به صورت خوراکی به  مدت 10 روز پنی سیلین خوراکی تجویزمی شود .

طول مدت بیماری گلو درد چرکی چند روز می باشد ؟

در صورت مصرف آنتی بیوتیک 24 ساعت بعد از شروع مصرف آنتی بیوتیک علائم کاهش می یابد .

اما در صورتی که آنتی بیوتیک جهت بیمار شروع نشود علائم ممکن است چند هفته به طول بینجامد .

قابل توجه والدین محترم :

در صورت بروز گلو درد در کودکان تا 24 ساعت از رفتن به مدرسه خودداری شود.

در صورتی که درمان گلو درد چرکی به صورت ناکامل و یا درمان با آنتی بیوتیک انجام نشود عواقب آن چه  می باشد ؟

1- تب روماتیسمی

2- آسیب به کلیه ها

3- آسیب به قلب

تب روماتیسمی چیست ؟

تب روماتیسمی یک مشکل بسیار جدی است که می تواند به دنبال درمان نامناسب گلو درد چرکی و یا عدم در یافت  آنتی بیوتیک ایجاد گردد .

علائم تب روماتیسمی شامل نشانه های زیر می باشد :

1- نارسایی دریچه های قلب

2- درد و تورم مفاصل

3- حرکات غیر ارادی بدن

4- تب

5- راشهای پوستی

تب روماتیسمی معمولاً 5-2 هفته بعد از عفونت گلو ایجاد می شود .

آسیب به کلیه ها چگونه است ؟

از عوارض دیگر گلو درد چرکی صدمه به کلیه ها می باشد که این مشکل 10 روز بعد از عفونت استرپتوکوکی درمان نشده خود را نشان می دهد که ممکن به نارسایی موقت و یا دائم کلیه بینجامد .

نشانه های آن شامل :

1- کاهش میزان ادرار

2- ادرار تیره رنگ

3- ورم خفیف اطراف چشم ها

4- خستگی

چگونه از عوارض عفونت استرپتوکوکی جلوگیری نماییم ؟

1- جهت تشخیص به پزشک مراجعه نماییم و از خود درمانی بپرهیزیم .

2- در صورت تجویز آنتی بیوتیک تزریقی قبل از تزریق حتماً تست پنی سیلین انجام شود .

نکته :

در صورت سابقه ی حساسیت به پنی سیلین حتماً  به پزشک معالج خود اطلاع دهید .

3- توجه داشته باشید در صورتیکه ازآنتی بیوتیکها ی خوراکی استفاده می کنید

طول مدت درمان 10 روز    می باشد دارو را طبق دستور پزشک و سر ساعت مشخص شده مصرف کنید . اگر علائم بیمار شما در ابتدای درمان بهبود یافت طول  مدت درمان را کامل کنید .

4- در صورتی که پزشک تشخیص دهد عامل ایجاد گلو درد ویروسی است نیاز به درمان با آنتی بیوتیک نمی باشد . لذا جهت جلوگیری از مقاومت میکروبی به پزشک پیشنهاد تجویز آنتی بیوتیک ننمائید .

5- افرادی که دچار تب روماتیسمی شده اند باید جهت پیشگیری از مشکلات بعدی تا 40 سالگی  و یا تا پایان عمر طبق نظر پزشک به صورت دوره های مشخص از آنتی بیوتیک ها استفاده نمائید .

به طور متوسط حدود یک و نیم میلیون نفر فقط در ایالات متحده سالانه از …

هرگونه انسداد در راه تنفسي، حفره‌هاي بيني و حبابچه‌هاي ريوي در انتهاي ريه مي‌تواند از …
خانه
اخبار داغ
نرخ دلار
قیمت سکه
موبایل

 

اگر سرما خورده‌اید و گلویتان درد می‌کند و وقت دکتر رفتن ندارید یا اهل دارو و به خصوص آمپول زدن نیستید نگاهی به این مقاله بیندازید.

 

سرماخوردگی، آنژین، لارنژیت و …. از بیماری‌های شایع فصل سرما محسوب می‌شود. اگر سرما خورده‌اید و گلویتان درد می‌کند و وقت دکتر رفتن ندارید یا اهل دارو و به خصوص آمپول زدن نیستید نگاهی به این مقاله بیندازید. ما 8 روش کاملاً طبیعی برای حل مشکلتان ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

 

1- لیموترش، گلودرد را درمان و بدن را تقویت می‌کند

لیموترش، درمان طبیعی و موثری است. لیموترش خواص اعجاب‌انگیزی دارد که درمان گلودرد یکی از آن‌هاست. این ترش خوشمزه و پرخاصیت ضدعفونی کننده است، تولید گلبول‌های سفید را فعال می‌سازد و به این ترتیب قدرت دفاعی طبیعی بدن را تحریک می‌کند.

 

روش استفاده: لیموترش را با آب گرم مخلوط کرده و با محلول به دست آمده قرقره کنید. این کار را چندین بار در روز انجام دهید تا علائم بیماری از بین برود.

 

 

 

2- درخت چای: ضدعفونت و ضدویروس

درخت چای گلودرد را درمان می‌کند. معمولاً از روغن ضروری این گیاه بیشتر استفاده می‌کنند چون ضد قارچ، ضد ویروس و ضدباکتری خوبی است.

 

روش استفاده: دو قطره روغن ضروری درخت چای را با کمی عسل مخلوط کنید و قبل از این که قورتش دهید چند لحظه در دهان خود نگه دارید. هر روز سه مرتبه این کار را انجام دهید تا علائم بیماری کاملاً از بین برود.

 

توجه داشته باشید که روغن ضروری این گیاه برای زنان باردار، شیرده و کودکان زیر 3 سال مورد منع مصرف دارد.

 

 

3- عسل، تسکین دهنده و تقویت کننده است

وقتی دچار گلودرد و التهاب در این ناحیه می‌شوید بدون معطلی سراغ عسل بروید. علاوه بر این، عسل «تقویت کننده‌ی» طبیعی محسوب می‌شود و برای تقویت بدن ایده‌آل است. زمانی که بدن شما قوی‌تر باشد بیماری‌تان زودتر بهبود می‌یابد.

 

روش استفاده: لیموترش را در آب داغ بچکانید و به آن عسل اضافه کنید، هم بزنید و میل کنید.

 

علاوه بر این می‌توانید 250 میلی لیتر آب گرم را با دو قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و هم بزنید. در ظرف بپوشانید و اجازه دهید خنک شود. در روز چند بار با محلولی که آماده کرده‌اید قرقره کنید.

 

لیموترش خواص اعجاب‌انگیزی دارد که درمان گلودرد یکی از آن‌هاست. این ترش خوشمزه و پرخاصیت ضدعفونی کننده است، تولید گلبول‌های سفید را فعال می‌سازد.

 

و به این ترتیب قدرت دفاعی طبیعی بدن را تحریک می‌کند

 

 

 

 

4- گیاه مریم گلی؛ تسکین گلودرد

گیاه مریم گلی برای درمان گلودرد موثر عمل می‌کند. در سال 2009 پژوهشی انجام شد که نشان می‌دهد دهان‌شویه‌ای که از گیاه مریم گلی تهیه شده است برای تسکین گلودرد به اندازه‌ی داروهای موجود موثر عمل می‌کند. برگ‌های این گیاه خواص ضدالتهابی و ضدعفونی دارد.

 

روش استفاده: 1 تا 3 گرم برگ خشک مریم گلی را در یک فنجان آب جوش ریخته و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد. روزانه 5 مرتبه با این محلول قرقره کنید.

 

گیاه مریم گلی برای زنان باردار، شیرده، کودکان زیر 18 ماه و افرادی که دچار سرطان سینه و صرع هستند مورد منع مصرف دارد.

 

 

5- آویشن: التیام بخش و ضد سرفه

آویشن برای مقابله با آنژین، گریپ، برونشیت و .. موثر است. این گیاه معطر، تقویت کننده‌ی سیستم دفاعی بدن و ضدسرفه بوده و برای درمان گلودرد بسیار موثر است.

 

روش استفاده: 150 میلی‌لیتر آب جوش را روی یک قاشق چای‌خوری پُر آویشن بریزید. در ظرف را بپوشانید و اجازه دهید به مدت 10 الی 15 دقیقه دم بکشد. سپس محلول را از صاف کنید و روزانه بعد از غذا 3 فنجان از این دم کرده را میل کنید.

 

توجه داشته باشید نباید بیش از 3 هفته‌ی مدام از دم کرده‌ی آویشن استفاده کرد.

 

توجه داشته باشید روغن ضروری آویشن برای زنان باردار و شیرده و همچنین برای کودکان زیر 3 سال بدون تجویز پزشک مورد عدم مصرف دارد.

 

در مصرف این گیاهان نیز افراط نکنید و اگر به گیاهان حساسیت دارید قبل از مصرف این گیاهان با پزشک یا عطار مشورت کنید.

 

 

 

 

6- پوست درخت بلوط با آنژین مقابله می‌کند

پوست درخت بلوط برای درمان گلودرد موثر است. درخت بلوط برای درمان زکام، آنژین، لارنژیت مفید است.

 

روش استفاده:  80 تا 100 گرم پوست درخت بلوط خرد شده را با یک لیتر آب به مدت 10 دقیقه بجوشانید و سپس محلول را از صاف کنید. هر روز 3 تا 4 مرتبه با این محلول قرقره کنید. این کار را حداکثر 5 تا 6 روز ادامه دهید.

 

اسطوخودوس ضددرد و ضدالتهاب است و برای درمان بیماری‌های تنفسی مثل برونشیت، رینیت و غیره بسیار موثر است. این گیاه گلودرد و سرفه را درمان می‌کند

 

7- سرکه‌ی سیب: ضدباکتری و سرشار از ویتامین

سرکه‌ی سیب سرشار از ویتامین، ضدباکتری و ضدویروس است و سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند. سرکه سیب درمان موثر و ارزان قیمتی برای گلودرد محسوب می‌شود.

 

روش استفاده: یک قاشق چای‌خوری سرکه‌ی سیب را در یک لیوان آب گرم بریزید و روزانه 2 تا 3 مرتبه قرقره کنید. اگر گلودردتان شدید است هر ساعت این کار را تکرار کنید.

 

8- اسطوخودوس: ضدالتهاب

اسطوخودوس ضددرد و ضدالتهاب است و برای درمان بیماری‌های تنفسی مثل برونشیت، رینیت و غیره بسیار موثر است. این گیاه گلودرد و سرفه را درمان می‌کند.

 

روش استفاده: 20 گرم اسطوخودوس را با یک لیتر آب جوش به مدت 10 دقیقه بجوشانید. محلول را از صافی رد کنید و روزانه 3 فنجان بنوشید. این کار را حداکثر 5 تا 7 روز تکرار کنید.

 

توجه داشته باشید که از روغن ضروری این گیاه بدون نظر پزشک استفاده نکنید.

 

 

 

چند توصیه‌ی کلی

* اگر تا دو روز بیماری‌تان بهبود نیافت و یا تب داشتید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

* برخی معتقدند که درمان‌های گیاهی کاملاً بی‌خطر هستند و از هر گیاهی و به هر میزانی می‌شود استفاده کرد. توجه داشته باشید گیاهان، داروهای بی‌خطری نیستند و نباید در مصرف آن‌ها دچار افراط شد. بعضی مواقع مورد منع مصرف وجود دارد.

 

* اگر در مصرف یک گیاه دچار شک شده‌اید حتماً با پزشک یا عطار مشورت کنید.


داروخانه گیاهی بیتوته

لباس های جدید و به روز

کمپ های آموزشی ویژه سال 96

بزرگترین حراج جواهرات زنانه و مردانه

20 هزارتومان هدیه بگیرید

برای اطلاع از تمامی تخفیفات کلیک کنید

محصولات چرمی شیک و زیبا-*-

Makan Inc.‎| All Rights Reserved – © 2013 – 2016

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .
9

شاید به مطالب زیر علاقه داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *