قرص کلداکس هر چند ساعت

پزشکی :

عضویت در خبرنامه سایت

دریافت مطالب روزانه در ایمیل خود.


 

آیا قرص کلداکس توهم آور است؟موارد مصرف این قرص چیست؟با دلگرم همراه باشید.

 

 

اکثر داروهای سرماخوردگی از مواد تشکیل دهنده یکسانی تولید شده و همچنین دارای عملکردهای یکسان می باشند. قرص کلداکس یکی از قرص های سرماخوردگی می باشد که از درصد معینی استامینوفن، آنتی هیستامین و فنیل افرین تشکیل شده است. در این مطلب بطور کامل و جامع به بررسی اطلاعات دارویی قرص کلداکس خواهیم پرداخت.قرص کلداکس بدون تجویز پزشک نیز در دسترس می باشد.

در هر حال بهتر است قبل از مصرف هر گونه دارو با پزشک خود مشورت کنید و از دستورات او بطور دقیق پیروی کنید تا خطر عوارض جانبی را تا حد ممکن کاهش دهید. اگر بدون تجویز پزشک از این دارو استفاده می کنید، دستورالعمل روی بسته را با دقت مطالعه کنید و قبل از استفاده از آن مطمان شوید که این محصول برای شما خوب است. استفاده از محصول اشتباه ممکن است خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد. در رابطه دارو و مصرف آن با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

قرص‌های کلد استاپ که چند سالی است به بازار دارویی کشورمان پا گذاشته، در حقیقت نشانه‌ای است از خلاقیت داروسازان کشورمان که توانسته‌اند با ساخت این دارو نقشی مهم را در درمان این بیماری شایع بردارند.هر قرص کلداستاپ حاوی ۵۰۰ میلیگرم استامینوفن، ۳۰ میلیگرم پسودوافدرین و ۲۵ میلیگرم دیفن‌هیدرامین است که به ترتیب اثرات مسکن و ضد ‌آبریزش بینی و ضد حساسیت دارند و مهم‌ترین عوارض سرماخوردگی را درمان می‌کنند.

کلد استاپ از جمله داروهایی است که عموما برای بزرگسالان کاربرد دارد و از همین‌رو به شکل قرص در بازار موجود است.این دارو که پس از بلع جذبش آغاز می‌شود، در افراد بزرگسال توصیه می‌شود و باید ۸ قرص در روز مصرف کنند، یعنی به عبارتی در یک فرد بزرگ جثه توصیه می‌شود هر ۶ ساعت ۲ قرص میل کند.

 

——————————————————————————-

 

داروی کلداکس را توسط دهان و طبق دستور پزشک مصرف کنید. اگر بدون تجویز پزشک از این دارو استفاده می کنید، از تمام دستورات روی بسته را بطور دقیق پیروی کنید. اگر اطلاعات مطمئنی در مورد این دارو ندارید از پزشک یا متخصص خود سوالاتی بپرسید. اگر ناراحتی معده دارید باید از این دارو همراه با غذا استفاده کنید. مایعات زیادی همراه با آن بنوشید مگر اینکه پزشک برای شما نسخه دیگری در نظر گرفته باشد. این قرص ها را خرد نکنید و نجوید. جویدن این دارو خطر عوارض جانبی را افزایش می دهد.

این قرص ها را به هیچ وجه نصف نکنید مگر اینکه در وسط آن خطی وجود داشته باشد و پزشک شما دستور نصف کردن آن را داده باشد. این قرص را به یکباره بخورید و یا آن را نصف کنید بدون اینکه خرد شود و آن را بجوید. اگر از قرص های جویدنی استفاده می کنید قبل از قورت دادن آن این قرص را بطور کامل بجوید. دوز مصرفی به دارویی که شما مصرف می کنید، سن، شرایط پزشکی و واکنش به درمان بستگی دارد. دوز آن را افزایش ندهید. استفاده نادرست از این دارو ممکن است خطرات جدی به همراه داشته باشد. اگر پزشک شما مصرف روزانه آن را تجویز کرده است آن را بطور منظم بخورید تا نتایج بهتری بدست آورید.

برای اینکه ساعت مصرف قرص کلداکس در خاطر شما باقی بماند آن را در ساعت مشخصی از روز مصرف کنند. اگر شرایط شما برای بیش از یک هفته طول کشید یا بدتر شد پزشک خود را در جریان قرار دهید، اگر با تب، راش و سردردهای مداوم همراه بود نیز پزشک را با خبر سازید. این ها ممکن است علایم یک مشکل پزشکی جدی باشد و باید توسط پزشک بررسی شود.

 

——————————————————————————-

قبل از مصرف این دارو، در موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید:

 

یکی از داروهای ترکیبی که اغلب برای درمان علایم سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد قرص کلداکس می باشد. در این مطلب به بررسی اطلاعات دارویی و کاربردهای این قرص خواهیم پرداخت و عوارض جانبی آن را بیان خواهیم کرد.اکثر داروهای سرماخوردگی از مواد تشکیل دهنده یکسانی تولید شده و همچنین دارای عملکردهای یکسان می باشند. قرص کلداکس یکی از قرص های سرماخوردگی می باشد که از درصد معینی استامینوفن، آنتی هیستامین و فنیل افرین تشکیل شده است. در این مطلب بطور کامل و جامع به بررسی اطلاعات دارویی قرص کلداکس خواهیم پرداخت. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

قرص کلداکس بدون تجویز پزشک نیز در دسترس می باشد. در هر حال بهتر است قبل از مصرف هر گونه دارو با پزشک خود مشورت کنید و از دستورات او بطور دقیق پیروی کنید تا خطر عوارض جانبی را تا حد ممکن کاهش دهید. اگر بدون تجویز پزشک از این دارو استفاده می کنید، دستورالعمل روی بسته را با دقت مطالعه کنید و قبل از استفاده از آن مطمان شوید که این محصول برای شما خوب است. استفاده از محصول اشتباه ممکن است خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد. در رابطه دارو و مصرف آن با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

 

——————————————————————————-

اطلاعات دارویی و موارد کاربرد قرص کلداکس

 

این داروی ترکیبی بطور موقت برای تسکین علایم ایجاد شده توسط سرماخوردگی های معمولی، تب، حساسیت ها و دیگر مشکلات تنفسی (مثل سینوس و برونشیت) مورد استفاده قرار می گیرند. آنتی هیستامین در تسکین چشمان اشک آلود، خارش چشم، بینی و گلو، آبریزش بینی و عطسه موثر می باشد. داروی ضد احتقان در تسکین علایمی مثل گرفتگی بینی و عفونت گوش موثر می باشد. محصولات سرماخوردگی و سرفه برای کودکان کمتر از شش سال مناسب نمی باشند، بنابراین از قرص کلداکس برای درمان علایم سرماخوردگی در کودکان کمتر از شش سال استفاده نکنید مگر اینکه پزشک برای شما تجویز کرده باشد.

استفاده از برخی محصولات برای کودکان کمتر از ۱۲ سال توصیه نمی شود. از پزشک و متخصص خود سواالاتی در رابطه با استفاده از کلداکس بطور ایمن بپرسید تا با اطمینان از آن محصول استفاده کنید. برای خواباندن بچه ها از این محصول استفاده نکنید. این محصولات سرماخوردگی های معمولی را درمان نمی کنند و مدت زمان بیماری را نیز کوتاه نمی کنند و ممکن است عوارض جانبی جدی به همراه داشته باشند. برای کاهش خطرات عوارض جانبی جدی، راهنمای مصرف را با دقت بخوانید.

همزمان از دیگر داروهای سرماخوردگی و سرفه که ممکن است حوای همان مواد تشکیل دهنده و یا مواد مشابه باشند استفاده نکنید. در مورد دیگر روش های تسکین علایم سرماخوردگی و سرفه از پزشک خود سوالاتی بپرسید.

 

——————————————————————————-

واکنش های دارویی قرص های کالداکس

 

برخی از محصولات که ممکن است با قرص کلداکس واکنش پیدا کنند عبارتند از: آنتی هیستامین که برای پوست مورد استفاده قرار می گیرد، داروهای فشار خون. الکل، آنتی هیستامین، داروهای خواب آور با داروهای ضد افسردگی، شل کننده های عضلانی و تسکین دهنده های درد نارکوتیک. این دارو ممکن است با برخی از آزمون های آزمایشگاهی تداخل کند و احتمالا سبب بدست آمدن نتایج اشتباه در آزمایش ها می شود. پزشک خود را در جریان استفاده از مصرف این دارو قرار دهید.

 

——————————————————————————-

عوارض جانبی و احتمالی قرص های کلداکس

 

خواب آلودگی، خشکی دهان/ گلو/ بینی، یبوست یا اختلال در خواب. اگر هر یک از این عوارض جانبی استمرار داشت یا بدتر شد به پزشک و یا متخصص خود بگویید. اگر پزشک استفاده از این دارو را برای شما تجویز کرده است بخاطر داشته باشید به این دلیل بوده که مزایای بیشتری نسبت به عوارض جانبی آن دارد. خیلی از افرادی که از این دارو استفاده می کنند دچار عوارض جانبی آن نشده اند. در صورت احساس تغییرات رفتاری/ ذهنی، زنگ زدن گوش، مشکل در ادرار، تغییرات دیداری، ضربان قلب نامنظم و سریع، حملات ناگهانی قلب، و واکنش های حساسیتی مثل راش/ خارش و تورم. سرگیجه شدید، مشکلات تنفسی بلافاصله پزشک خود را در جریان قرار دهید.

——————————————————————————-

هشدار درباره کلد استاپ

 

 

——————————————————————————-

مصرف کلد استاپ در بارداری و شیردهی

بارداری: مصرف دارو در دوزهای بالا و به مدت طولانی باید مورد توجه قرار گیرد.شیردهی: این دارو می تواند باعث بروز هیجان یا بیقراری ناشی از آنتی هیستامین ها در نوزادان گردد و نیز به علت حضور آمین های مقلد سمپاتیک، می تواند برای نوزادان خطرناک باشد.مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی باید با تجویز و تشخیص پزشک متخصص انجام پذیرد.

 

——————————————————————————-

دارو را در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد، دور از نور و رطوبت نگهداری نمایید.دارو را دور از دسترس اطفال نگهداری نمایید.از مصرف داروهای تاریخ گذشته، اکیدا خودداری نمایید.

قرص های کلد استاپ و سرما خوردگی بزرگسالان چه فرقی با یکدیگر دارند؟

قرص‌های کلد استاپ که چند سالی است به بازار دارویی کشورمان پا گذاشته، در حقیقت نشانه‌ای است از خلاقیت داروسازان کشورمان که توانسته‌اند با ساخت این دارو نقشی مهم را در درمان این بیماری شایع بردارند.هر قرص کلداستاپ حاوی ۵۰۰ میلیگرم استامینوفن، ۳۰ میلیگرم پسودوافدرین و ۲۵ میلیگرم دیفن‌هیدرامین است که به ترتیب اثرات مسکن و ضد ‌آبریزش بینی و ضد حساسیت دارند و مهم‌ترین عوارض سرماخوردگی را درمان می‌کنند.

آدالت کولد یا آدولت کلد (Adult cold) یا سرماخوردگی بزرگسالان شامل ترکیبی از داروهای فنیل افرین (phenylephrine)، کلرفنیرامین (Chlorpheniramine) و استامینوفن (Acetaminophen) می‌باشد.استامینوفن (Acetaminophen)، کلرفنیرامین (Chlorpheniramine)، و فنیل افرین (phenylephrine) یک داروی ترکیبی مورد استفاده در درمان سردرد، تب، بدن درد، آبریزش بینی یا گرفتگی، عطسه، خارش، ترشح اشک و گرفتگی سینوس ناشی از آلرژی ها، سرماخوردگی، آنفولانزا می‌باشد.

استامینوفن (Acetaminophen) یک مسکن درد و کاهش تب است.کلرفنیرامین (Chlorpheniramine) یک آنتی هیستامین می‌باشد که اثرات هیستامین شیمیایی طبیعی را در بدن کاهش می دهد٬ هیستامین می تواند علائم عطسه، خارش، ترشح اشک و آبریزش بینی تولید کند.فنیل افرین (phenylephrine) یک ضد احتقان می‌باشد که باعث منقبض شدن رگ های خونی در بینی می‌شود٬ رگ های خونی گشاد می تواند باعث احتقان بینی (گرفتگی بینی) شوند.این داروی ترکیبی باعث تسکین علائم سرماخوردگی، تب یونجه، آلرژی و مانند سردرد، درد سینوس، احتقان بینی و سینوسها، عطسه، آبریزش از چشم، آبریزش بینی، تب، و خارش بینی یا گلو می‌شود.

 

——————————————————————————-

تسکین علائم سرماخوردگی، سینوزیت، تب یونجه، آنفلوآنزا.

 

موارد منع مصرف و احتیاط

موارد منع مصرف: مصرف همزمان با مهارکننده‌های MAO.موارد احتیاط: گلوکوم، دیابت، اختلالات تیروئیدی، فشار خون بالا، اختلال عملکرد کبد، هایپرتروفی پروستات.

 

——————————————————————————-

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 

 

 

 

نام:

ایمیل:

کد جدید

 

 

قیمت آنلاین خودرو

تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به مجله اینترنتی دلگرم می باشد , و استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک بلامانع است.این سایت وابسته به هیچ گروه يا حزبی نبوده و در چهارچوب قوانين و مقرارت نظام جمهوری اسلامی ايران فعالیت می کند.

ترکیبات قرص کلداکس,عوارض قرص ادالت کلد,قرص کلد استاپ,قرص سرماخوردگی خارجی,انواع قرص سرماخوردگی,قرص سرماخوردگی در دوران شیردهی,ترکیبات قرص کلداکس,کلد استاپ یا کلداکس,قرص اکتوکلد,قرص کلد ژل,بهترین قرص سرماخوردگی خارجی,مصرف کلد استاپ در بارداری,بهترین قرص برای درمان سرماخوردگی, قرص کلداکس هر چند ساعت,قرص actocold

قرص‌های کلد استاپ که چند سالی است به بازار دارویی کشورمان پا گذاشته، در حقیقت نشانه‌ای است از خلاقیت داروسازان کشورمان که توانسته‌اند با ساخت این دارو نقشی مهم را در درمان این بیماری شایع بردارند.

هر قرص کلداستاپ حاوی ۵۰۰ میلیگرم استامینوفن، ۳۰ میلیگرم پسودوافدرین و ۲۵ میلیگرم دیفن‌هیدرامین است که به ترتیب اثرات مسکن و ضد ‌آبریزش بینی و ضد حساسیت دارند و مهم‌ترین عوارض سرماخوردگی را درمان می‌کنند.

کلد استاپ از جمله داروهایی است که عموما برای بزرگسالان کاربرد دارد و از همین‌رو به شکل قرص در بازار موجود است. این دارو که پس از بلع جذبش آغاز می‌شود، در افراد بزرگسال توصیه می‌شود و باید ۸ قرص در روز مصرف کنند، یعنی به عبارتی در یک فرد بزرگ جثه توصیه می‌شود هر ۶ ساعت ۲ قرص میل کند.

قبل از مصرف کلد استاپ چه باید کرد؟ قبل از مصرف این دارو، در موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید: در صورت وجود هر نوع حساسیت به استامینوفن، پسودوافدرین و دیفن هیدرامین در صورت مصرف دارو در بارداری و شیردهی در صورت مصرف در کودکان و سالمندان در صورت مصرف سایر داروها بخصوص آنتی کولینرژیک ها، داروهای پایین آورنده فشار خون، داروهای ضد افسردگی، داروهای تضعیف کننده و یا محرک سیستم عصبی مرکزی. در صورت ابتلا به بیماری هایی نظیر اعتیاد به الکل، بیماری های قلبی – عروقی، دیابت، گاستریت (التهاب معده) و یا زخم معده، پرفشاری خون، پرکاری غده تیروئید و بزرگی پروستات. مصرف کلد استاپ در کودکان، به دلیل داشتن خطر، توصیه نمی شود. همچنین مصرف  آن در دوران بارداری و شیردهی باید با تجویز و تشخیص پزشک متخصص انجام پذیرد

هشدار درباره کلد استاپ مصرف این دارو در کودکان، به دلیل داشتن خطر، توصیه نمی شود. دارو را بیش از مقدار تجویز شده مصرف ننمایید. دارو را همراه با غذا، آب و یا شیر جهت کاهش تحریکات گوارشی میل نمایید. به دلیل وجود ترکیب پسودوافدرین، این دارو در افراد دارای فشارخون بالا و بیماران قلبی نباید خودسرانه مصرف شود، چراکه فشار خون فرد را می‌تواند بالا ببرد. کسانی که کلد استاپ مصرف می‌کنند، باید جدا از مصرف الکل و نوشیدنی‌هایی از این قبیل پرهیز کنند، چرا که مسمومیت شدید کبدی برایشان به همراه دارد. خشکی دهان از جمله عوارض کلد استاپ است. برای رهایی از این عارضه می‌توانید از آدامس یا نوشیدن مداوم مایعات استفاده کنید. در صورتی که عمل جراحی در پیش دارید، ۵ روز قبل از جراحی، مصرف کلد استاپ را کنار بگذارید. اگر از کلداستاپ استفاده می‌کنید، دیگر لازم نیست از داروهای ضد حساسیت و آنتی‌هیستامین استفاده کنید. در دوران شیردهی یا بارداری، نباید خودسرانه از کلد استاپ استفاده کرد. در صورتی که تحت رژیم درمانی مشخص می باشید، در صورت فراموش کردن یک دوز به محض به یاد آوردن آن را مصرف کنید. اما در صورتی که زمان مصرف دوز بعدی فرا رسیده ست، دوز فراموش شده را مصرف نکنید و دوز بعدی را دو برابر ننمایید. احتمال ایجاد تداخل در جواب تست های پوستی که در آن از مواد حساسیت زا استفاده می شود با مصرف این دارو وجود دارد. در صورت تشدید و یا بر طرف نشدن علائم بیماری و یا تداوم تب بالا، به پزشک مراجعه نمایید. از مصرف مشروبات الکلی یا سایر داروهای تضعیف کننده سیستم عصبی همزمان با مصرف این دارو خودداری نمایید. مصرف الکل سبب افزایش خطر ابتلا به سمی شدن کبدی ناشی از مصرف این دارو نیز می گردد. کلداستاپ ممکن است سبب گیجی و یا خواب آلودگی گردد. لذا بعد از مصرف آن، از رانندگی و یا کار با ابزارآلات خطرناک جدا خودداری کنید این دارو ممکن است سبب بی خوابی گردد. لذا دارو را چند ساعت قبل از خواب مصرف نمایید. در صورت استفاده از داروهای کاهش دهنده اشتها، این دارو را با احتیاط مصرف کنید. در صورت نیاز به هر گونه عمل جراحی، حتماً پزشک و یا دندانپزشک خود را از مصرف این دارو مطلع سازید. –سایر داروهای حاوی استامینوفن، آسپیرین و یا سایر سالیسیلات ها (شامل دیفلونیزال) را با احتیاط مصرف کنید. –در صورت مشکوک شدن به مصرف بیش از حد دارو، فورا درخواست کمک نمایید. کلد استاپ؛ داروی جدید سرماخوردگی

مصرف کلد استاپ در بارداری و شیردهی بارداری: مصرف دارو در دوزهای بالا و به مدت طولانی باید مورد توجه قرار گیرد. شیردهی: این دارو می تواند باعث بروز هیجان یا بیقراری ناشی از آنتی هیستامین ها در نوزادان گردد و نیز به علت حضور آمین های مقلد سمپاتیک، می تواند برای نوزادان خطرناک باشد. مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی باید با تجویز و تشخیص پزشک متخصص انجام پذیرد.

عوارض جانبی کلد استاپ واکنش های آلرژیک عوارض آنتی کولینرژیک اختلالات خونی زردی

شرایط نگهداری کلد استاپ دارو را در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد، دور از نور و رطوبت نگهداری نمایید. دارو را دور از دسترس اطفال نگهداری نمایید. از مصرف داروهای تاریخ گذشته، اکیدا خودداری نمایید.

 

قرص های کلد استاپ و سرما خوردگی بزرگسالان چه فرقی با یکدیگر دارند؟

قرص‌های کلد استاپ که چند سالی است به بازار دارویی کشورمان پا گذاشته، در حقیقت نشانه‌ای است از خلاقیت داروسازان کشورمان که توانسته‌اند با ساخت این دارو نقشی مهم را در درمان این بیماری شایع بردارند.

هر قرص کلداستاپ حاوی ۵۰۰ میلیگرم استامینوفن، ۳۰ میلیگرم پسودوافدرین و ۲۵ میلیگرم دیفن‌هیدرامین است که به ترتیب اثرات مسکن و ضد ‌آبریزش بینی و ضد حساسیت دارند و مهم‌ترین عوارض سرماخوردگی را درمان می‌کنند.

 

آدالت کولد

آدالت کولد یا آدولت کلد (Adult cold) یا سرماخوردگی بزرگسالان شامل ترکیبی از داروهای فنیل افرین (phenylephrine)، کلرفنیرامین (Chlorpheniramine) و استامینوفن (Acetaminophen) می‌باشد.

استامینوفن (Acetaminophen)، کلرفنیرامین (Chlorpheniramine)، و فنیل افرین (phenylephrine) یک داروی ترکیبی مورد استفاده در درمان سردرد، تب، بدن درد، آبریزش بینی یا گرفتگی، عطسه، خارش، ترشح اشک و گرفتگی سینوس ناشی از آلرژی ها، سرماخوردگی، آنفولانزا می‌باشد.

استامینوفن (Acetaminophen) یک مسکن درد و کاهش تب است. کلرفنیرامین (Chlorpheniramine) یک آنتی هیستامین می‌باشد که اثرات هیستامین شیمیایی طبیعی را در بدن کاهش می دهد٬ هیستامین می تواند علائم عطسه، خارش، ترشح اشک و آبریزش بینی تولید کند. فنیل افرین (phenylephrine) یک ضد احتقان می‌باشد که باعث منقبض شدن رگ های خونی در بینی می‌شود٬ رگ های خونی گشاد می تواند باعث احتقان بینی (گرفتگی بینی) شوند.

این داروی ترکیبی باعث تسکین علائم سرماخوردگی، تب یونجه، آلرژی و مانند سردرد، درد سینوس، احتقان بینی و سینوسها، عطسه، آبریزش از چشم، آبریزش بینی، تب، و خارش بینی یا گلو می‌شود. اطلاعات دارویی

نام ژنریک (علمی): ترکیبات استامینوفن (Acetaminophen)، کلرفنیرامین (Chlorpheniramine)، فنیل افرین (phenylephrine) طبقه‌بندی فارماکولوژیک: پارا آمینو فنل- آنتی هیستامین- سمپاتومیمتیک. طبقه‌بندی درمانی: بهبود علائم سرماخوردگی.

موارد منع مصرف و احتیاط موارد منع مصرف: مصرف همزمان با مهارکننده‌های MAO. موارد احتیاط: گلوکوم، دیابت، اختلالات تیروئیدی، فشار خون بالا، اختلال عملکرد کبد، هایپرتروفی پروستات.

اشکال داروییملاحظات اختصاصی مصرف مقادیر زیاد دارو ممکن است باعث عصبانیت، سرگیجه و یا بی خوابی گردد. نکالت قابل توصیه به بیمار جهت جلوگیری از بی خوابی و بیقراری دارو چند ساعت قبل از خواب مصرف شود. درصورت طولانی شدن بیماری بیش از ۷ روز و یا تب شدید، به پزشک مراجعه شود. جهت کاهش عوارض گوارشی با غذا میل شود. مصرف در دوران بارداری و شیردهی

رده بندی بارداری: گروه C تا کنون مطالعات و شواهد کافی مبنی بر اینکه این دارو به جنین آسیب برساند در دسترس نمی‌باشد٬ قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایید. این دارو ممکن است به شیر مادر منتقل می شود و ممکن است به کودک شیرخوار آسیب برساند. آنتی هیستامین ها و ضد احتقان نیز ممکن است در شیر مادر منتقل شوند و در دوران شیر دهی توصیه نمی‌ شود

 

کلمات مربوطهانواع قرص سرماخوردگی بهترین قرص برای درمان سرماخوردگی بهترین قرص سرماخوردگی خارجی ترکیبات قرص کلداکس عوارض قرص ادالت کلد قرص actocold قرص اکتوکلد قرص سرماخوردگی خارجی قرص سرماخوردگی در دوران شیردهی قرص کلد استاپ قرص کلد ژل قرص کلداکس هر چند ساعت کلد استاپ یا کلداکس مصرف کلد استاپ در بارداری

مقدار مصرف

۱قرص هر ۴تا ۶ ساعت تجویز می شود.


فرنوش شیخی بازیکن تیم ملی والیبال بانوان با کاوه رضایی بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران ازدواج کرد. فرنوش شیخی متولد ۲۳ اردیبهتش ۱۳۶۹۹ در گرگان، والیبالیست است.او در یک خانواده ۴ نفری بدنیا آمد…


کاوه رضایی هم چند روز پس از امید ابراهیمی دیگر بازیکن تیم استقلال به متاهلین پیوست. همسر وی فرنوش شیخی بانوی بلند قامت تیم ملی والیبال ایران می باشد. کاوه رضایی مهاجم استقلال تهران…


لیلا ایرانی بازیگر سینما و تلویزیون که با بازی در سریال در حاشیه مهران مدیری و پس از آن بازی در برنامه دورهمی بیش از پیش شناخته شد. لیلا ایرانی بازیگر سریال دورهمی متولد…


نفیسه روشن بازیگر سینما و تلویزیون که به اصفهان سفر کرده بود توسط طرفدارانش سوپرایز شد ، طرفداران وی در اصفهان مراسم جشن تولد برای او گرفتند. لازم بذکر است نفیسه روشن متولد ۱۳ اردیبهشت…


گوشی آیفون بیش از گوشیهای دیگر دست دوم  در بازار خرید و فروش می شود اما بدلیل خاص بودن گوشی های آیفون گاها دست دوم آنها هم دقیقا مثل یک گوشی نو است.در ادامه…


شاید با خطای there is a problem parsing the package  یک خطای شایع در گوشی های اندرویدی که کارش کلافه کردن کاربر هست ? در ادامه چندین روش برای رفع این خطای شایع می خوانید….


عفونت کپکی واژن در افراد با سنین کم شایع است و با درمان های ساده می توان از پیشروی این عفونت جلوگیری و آن را درمان کرد در ادامه عللهای مختلف عفونت کپکی واژن…


اگر شما گوشی اندرویدی دارید بایستی از یکسری برنامه های اندروید برای بهتر شدن گوشی همراه خود استفاده کنید برنامه های پرکاربردی که نیازهای بزرگ شما را رفع می کنند.در ادامه با ۱۰ برنامه…


به احترام خانواده های داغدار کارگران معدن زغال سنگ در گلستان سه روز عزای عمومی در این استان اعلام شد. نماینده ولی فقیه در استان گلستان و استاندار گلستان در پیامی مشترک در پی حادثه…


نیم صفحه اول روزنامه های ورزشی ، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی روزنامه های  آرمان امروز ، آفتاب یزد ، ابرار ، ابرار اقتصادی ، ابتکار ، اعتماد ، افکار  ، اقتصاد پویا ،…


آزاده زارعی بازیگر کشورمان که به عنوان بازیکن تیم فوتسال هنرمندان فعالیت دارد و بتازگی با انتشار عکس های جدیدی در صفحه شخصی اش خبر از مسابقات فوتسال با تیم ستارگان تهران را داد….


بازارها و شاخص های مالی مرتبط     نام شاخص تغییر کمترین بیشترین     شاخص کل بورس تهران ۷۹,۹۶۹٫۲ (۰٫۰۰%)۰ ۷۹,۹۶۹٫۲ ۷۹,۹۶۹٫۲ شاخص دلار ۹۹٫۲۶ (‎۰٫۰۸%‏)‎۰٫۰۸‏ ۹۹٫۱۵ ۹۹٫۲۶ نفت اوپک ۴۸٫۹۷ (۰٫۰۰%)۰ ۴۸٫۹۷…


تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال )     طلا قیمت زنده تغییر کمترین بیشترین     هر انس طلا دلار ۱,۲۳۸٫۶۶ (‎-۰٫۵۳%‏)‎-۶٫۶۴‏ ۱,۲۳۷٫۰۵ ۱,۲۴۵٫۳ هر مثقال طلا در بازار تهران ۵,۰۳۸,۰۰۰ (۰٫۰۰%)۰…


سریال عاشقانه که بدلیل اختلاف با vod پخش آن متوقف شده بود طبق گفته منوچهر هادی کارگردان این سریال زمان پخش قسمت هفتم سریال عاشقانه اعلام شد وی در اینستاگرام خود نوشت : «قسمت…


فیلم سلام بمبئی که فروش خوبی هم در سینما داشت به شبکه نمایش خانگی آمد فیلم سینمایی «سلام بمبئی» تازه‌ترین ساخته قربان محمدپور فردا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه وارد می‌شود. «سلام بمبئی» که تهیه کنندگی…


شیما محمدی عکسی به همراه همسرش در روز عقدش در کنار سید محمد خاتمی به اشتراک گذاشت شیما محمدى  متولد ۱۳۶۴ در تهران میباشد فعالیت هنرى و بازى را در ١٧ سالگى در گروه…


خبر جدایی سحر قریشی با امید علومی واقعیت دارد؟ مدتی پیش سحر قریشی در مصاحبه ای متفاوت با برنامه جعبه سیاه گفت «من مجرد هستم و قصد ازدواج ندارم!» در ادامه همراه ما باشید:…


ایران خودرو     نام خودرو قیمت بازار ( تومان ) قیمت کارخانه ( تومان )   وانت آریسان دوگانه‌ سوز ۲۶,۰۰۰,۰۰۰ ۲۷,۴۵۳,۰۰۰ سمند SE . کد ۵۷۳۱۰ ۲۹,۲۰۰,۰۰۰ ۲۸,۰۹۲,۰۰۰ سمند LX . کد…


Samsung – سامسونگ     مدل گوشی قیمت ( تومان )     Samsung Galaxy J Max به زودی Samsung Galaxy C5 – 32 ۹۳۰,۰۰۰ Samsung Galaxy C5 – 64 ۱,۰۵۰,۰۰۰ Samsung Galaxy C7…


جدیدترین سلفی مهناز افشار در کنار همسر و فرزندش مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون بتازگی عکس جدیدی در کنار همسرش «یاسین رامین» و دخترش«لیانا» در فضای مجازی منتشر شده است. در ادامه عکس…

رابطه جنسی در دوران عقد و نامزدی …

سحر قریشی در ترکیه با تیپ متفاوت + عکس …

عکس/ روبوسی کردن هستی مهدوی با سگ عظیم ا …

گریم عجیب ترلان پروانه در گشت ارشاد ۲ …

عکس همسر آیت الله رئیسی نامزد انتخابات ر …

سحر قریشی از امید علومی جدا شد + مصاحبه …

عکس های جذاب شیلا خداداد و فرزندانش …

امید ابراهیمی ازدواج کرد / عکس همسر امید …

اینستاگردی/عکس های محسن یگانه و همسرش …

عکسی از دورهمی هنرمندان در کنار هم …

بیوگرافی و عکس های فرنوش شیخی ، همسر کاو …

ازدواج کاوه رضایی با فرنوش شیخی بازیکن ت …

عکس لیلا ایرانی و دخترش با تیپ متفاوت …

جشن تولد نفیسه روشن در اصفهان / عکس …

رفع خطای there is a problem parsing the …

پرکاربردترین برنامه های اندروید را بشناس …

سه روز عزای عمومی در گلستان …

عکس های آزاده زارعی در مسابقات تیم فوتسا …

زمان پخش قسمت هفتم سریال عاشقانه …

فیلم سلام بمبئی به شبکه نمایش خانگی آمد …

مصرف صحیح

در بزرگسالان هر 6 – 4 ساعت می‌توان یک تا دو قرص مصرف کرد ولی کل مقدار مصرف نباید از 12 قرص در هر شبانه‌روز بیشتر شود. در کودکان 12 – 6 سال میزان مصرف بنا بر تجویز پزشک هر 6 4 ساعت یک قرص است و کل مقدار مصرف در شبانه‌روز نباید از 6 قرص تجاوز کند. این دارو در کودکان‌ کمتر از 6 سال‌ نباید مصرف‌ شود.

در صورت تجویز پزشک، دارو را درست مطابق دستور پزشک مصرف کنید و از افزایش یا کاهش میزان یا دفعات مصرف آن پرهیز کنید. در صورتی که آدالت‌کلد را طبق یک برنامه زمانی مشخص مصرف می‌کنید، به محض به خاطر آوردن دوز فراموش شده آن را میل کنید، اما اگر تقریبا زمان نوبت بعدی رسیده است، نوبت فراموش شده را رها کرده طبق برنامه منظم خود عمل کنید. مقدار دارو را 2 برابر نکنید.

10 فرمان

1- اسهال، کاهش اشتها، تهوع یا استفراغ، درد یا کرامپ معده و افزایش غیرعادی تعریق از عوارض مصرف بیش از حد آدالت‌کلد است. همچنین احتمال غلیظ‌ شدن ترشحات ریوی به دلیل مصرف این دارو وجود دارد.

2- به دلیل وجود استامینوفن در این دارو باید در موارد عیب شدید کار کبد با احتیاط مصرف شود.

3- در زیادی فشار خون یا استعداد ابتلای به احتباس ادرار با احتیاط استفاده شود.

4- با مصرف مقادیر زیاد ممکن است عصبانیت، سرگیجه یا بیخوابی بروز کند.

5- برای کاهش عوارض گوارشی می‌توان این دارو را همراه با غذا مصرف کرد.

6- در افرادی که دچار بیماری‌هایی مانند دیابت، نارسایی کبدی، گلوکوم و اختلالات تیروئیدی هستند این دارو باید با احتیاط فراوان و زیر نظر پزشک مصرف شود.

7- بیماران مبتلا به پرفشاری خون و بیماری‌های قلبی بویژه بیماری‌های عروق قلب و نارسایی قلبی و کسانی که دچار تنگی‌نفس شده‌اند باید با مشورت پزشک و با احتیاط از این دارو استفاده کنند، زیرا این قرص دارای منقبض‌کننده‌های عروقی است و با تنگ کردن عروق موجب تشدید بیماری‌های قلبی می‌شود.

8- دارو را در بسته مخصوص آن، کاملا پوشیده و دور از دسترس اطفال نگه دارید. دارو باید در دمای اتاق، دور از نور مستقیم، حرارت زیاد و رطوبت نگهداری شود.

9- این دارو به دلیل دارا بودن کلرفنیرامین می‌تواند سبب خواب‌آلودگی شود، بنابراین توصیه می‌شود از رانندگی و فعالیت‌هایی که نیاز به دقت زیاد دارد تا چند ساعت پس از مصرف دارو خودداری کنید.

10- داروهای ضدافسردگی و کاهنده فشار خون با این دارو تداخل دارد بنابراین هنگام استفاده از آدالت‌کلد، پزشک یا داروساز را باید از سایر داروهای مورد استفاده مطلع کرد.

 

 

یکی از داروهای ترکیبی که اغلب برای درمان علایم سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد قرص کلداکس می باشد. در این مطلب به بررسی اطلاعات دارویی و کاربردهای این قرص خواهیم پرداخت و عوارض جانبی آن را بیان خواهیم کرد.

اکثر داروهای سرماخوردگی از مواد تشکیل دهنده یکسانی تولید شده و همچنین دارای عملکردهای یکسان می باشند. قرص کلداکس یکی از قرص های سرماخوردگی می باشد که از درصد معینی استامینوفن، آنتی هیستامین و فنیل افرین تشکیل شده است. در این مطلب بطور کامل و جامع به بررسی اطلاعات دارویی قرص کلداکس خواهیم پرداخت. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

قرص کلداکس بدون تجویز پزشک نیز در دسترس می باشد. در هر حال بهتر است قبل از مصرف هر گونه دارو با پزشک خود مشورت کنید و از دستورات او بطور دقیق پیروی کنید تا خطر عوارض جانبی را تا حد ممکن کاهش دهید. اگر بدون تجویز پزشک از این دارو استفاده می کنید، دستورالعمل روی بسته را با دقت مطالعه کنید و قبل از استفاده از آن مطمان شوید که این محصول برای شما خوب است. استفاده از محصول اشتباه ممکن است خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد. در رابطه دارو و مصرف آن با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

    

این داروی ترکیبی بطور موقت برای تسکین علایم ایجاد شده توسط سرماخوردگی های معمولی، تب، حساسیت ها و دیگر مشکلات تنفسی (مثل سینوس و برونشیت) مورد استفاده قرار می گیرند. آنتی هیستامین در تسکین چشمان اشک آلود، خارش چشم، بینی و گلو، آبریزش بینی و عطسه موثر می باشد. داروی ضد احتقان در تسکین علایمی مثل گرفتگی بینی و عفونت گوش موثر می باشد. محصولات سرماخوردگی و سرفه برای کودکان کمتر از شش سال مناسب نمی باشند، بنابراین از قرص کلداکس برای درمان علایم سرماخوردگی در کودکان کمتر از شش سال استفاده نکنید مگر اینکه پزشک برای شما تجویز کرده باشد. استفاده از برخی محصولات برای کودکان کمتر از ۱۲ سال توصیه نمی شود. از پزشک و متخصص خود سواالاتی در رابطه با استفاده از کلداکس بطور ایمن بپرسید تا با اطمینان از آن محصول استفاده کنید. برای خواباندن بچه ها از این محصول استفاده نکنید. این محصولات سرماخوردگی های معمولی را درمان نمی کنند و مدت زمان بیماری را نیز کوتاه نمی کنند و ممکن است عوارض جانبی جدی به همراه داشته باشند. برای کاهش خطرات عوارض جانبی جدی، راهنمای مصرف را با دقت بخوانید. همزمان از دیگر داروهای سرماخوردگی و سرفه که ممکن است حوای همان مواد تشکیل دهنده و یا مواد مشابه باشند استفاده نکنید. در مورد دیگر روش های تسکین علایم سرماخوردگی و سرفه از پزشک خود سوالاتی بپرسید.

داروی کلداکس را توسط دهان و طبق دستور پزشک مصرف کنید. اگر بدون تجویز پزشک از این دارو استفاده می کنید، از تمام دستورات روی بسته را بطور دقیق پیروی کنید. اگر اطلاعات مطمئنی در مورد این دارو ندارید از پزشک یا متخصص خود سوالاتی بپرسید. اگر ناراحتی معده دارید باید از این دارو همراه با غذا استفاده کنید. مایعات زیادی همراه با آن بنوشید مگر اینکه پزشک برای شما نسخه دیگری در نظر گرفته باشد. این قرص ها را خرد نکنید و نجوید. جویدن این دارو خطر عوارض جانبی را افزایش می دهد. این قرص ها را به هیچ وجه نصف نکنید مگر اینکه در وسط آن خطی وجود داشته باشد و پزشک شما دستور نصف کردن آن را داده باشد. این قرص را به یکباره بخورید و یا آن را نصف کنید بدون اینکه خرد شود و آن را بجوید. اگر از قرص های جویدنی استفاده می کنید قبل از قورت دادن آن این قرص را بطور کامل بجوید. دوز مصرفی به دارویی که شما مصرف می کنید، سن، شرایط پزشکی و واکنش به درمان بستگی دارد. دوز آن را افزایش ندهید. استفاده نادرست از این دارو ممکن است خطرات جدی به همراه داشته باشد. اگر پزشک شما مصرف روزانه آن را تجویز کرده است آن را بطور منظم بخورید تا نتایج بهتری بدست آورید. برای اینکه ساعت مصرف قرص کلداکس در خاطر شما باقی بماند آن را در ساعت مشخصی از روز مصرف کنند. اگر شرایط شما برای بیش از یک هفته طول کشید یا بدتر شد پزشک خود را در جریان قرار دهید، اگر با تب، راش و سردردهای مداوم همراه بود نیز پزشک را با خبر سازید. این ها ممکن است علایم یک مشکل پزشکی جدی باشد و باید توسط پزشک بررسی شود.

برخی از محصولات که ممکن است با قرص کلداکس واکنش پیدا کنند عبارتند از: آنتی هیستامین که برای پوست مورد استفاده قرار می گیرد، داروهای فشار خون. الکل، آنتی هیستامین، داروهای خواب آور با داروهای ضد افسردگی، شل کننده های عضلانی و تسکین دهنده های درد نارکوتیک. این دارو ممکن است با برخی از آزمون های آزمایشگاهی تداخل کند و احتمالا سبب بدست آمدن نتایج اشتباه در آزمایش ها می شود. پزشک خود را در جریان استفاده از مصرف این دارو قرار دهید.

خواب آلودگی، خشکی دهان/ گلو/ بینی، یبوست یا اختلال در خواب. اگر هر یک از این عوارض جانبی استمرار داشت یا بدتر شد به پزشک و یا متخصص خود بگویید. اگر پزشک استفاده از این دارو را برای شما تجویز کرده است بخاطر داشته باشید به این دلیل بوده که مزایای بیشتری نسبت به عوارض جانبی آن دارد. خیلی از افرادی که از این دارو استفاده می کنند دچار عوارض جانبی آن نشده اند. در صورت احساس تغییرات رفتاری/ ذهنی، زنگ زدن گوش، مشکل در ادرار، تغییرات دیداری، ضربان قلب نامنظم و سریع، حملات ناگهانی قلب، و واکنش های حساسیتی مثل راش/ خارش و تورم. سرگیجه شدید، مشکلات تنفسی بلافاصله پزشک خود را در جریان قرار دهید.

قبل از مصرف این دارو اگر به مواد تشکیل دهنده آن حساسیت دارید و یا اگر دیگر حساسیت ها را دارید پزشک خود را در جریان قرار دهید. این محصول دارای مواد غیر فعالی می باشد که ممکن است واکنش های حساسیتی یا دیگر مشکلات را ایجاد کند. برای جزییات بیشتر با متخصص خود مشورت کنید. قبل از استفاده از داروی کلداکس، تاریخچه پزشکی خود را به پزشک خود بگویید، در موارد مشکلات تنفسی، دیابت، کوری تدریجی، مشکلات قلبی، فشار خون بالا، مشکلات کلیوی، اختلالات کبدی، حملات قلبی، ناراحتی معده و شکم، تیروئید بیش فعال، مشکل در ادرار قطعا با پزشک خود مشورت کنید. در طول بارداری، این دارو تنها در مواقع مورد نیاز باید مصرف گردد. در مورد خطرات و مزایای آن با پزشک خود صحبت کنید. این دارو به شیر مادر وارد می شود و بر نوزاد تاثیراتی می گذارد. قبل از شیر دهی با پزشک خود مشورت کنید.

این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما در رابطه با قرص کلداکس جمع آوری و ترجمه گشته است. بنابراین قبل از مصرف آن حتما با پزشک خود مشورت کنید و از دستورات او بطور دقیق پیروی کنید. در صورت تمایل برای مشاهده اطلاعات دیگر داروها می توانید به بخش اطلاعات دارویی رجوع کنید.

منبع : آرگا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وبسایت

روغن خردل یکی از فرآورده های تهیه شده از خردل است که دارای فواید ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد …

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید


Subscribe To My Newsletters


نگران نباشید ما اسپم نیستیم

ورود


نام کاربری یا نشانی ایمیل


رمز

مرا به خاطر بسپار9

شاید به مطالب زیر علاقه داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *